Hojność premiera

Opublikowano: 20.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1285

Zgodnie z decyzją niezastąpionego premiera Morawieckiego Polacy dołożą się jeszcze bardziej do budowy szczęśliwości na Ukrainie. Tym razem przyjdzie nam płacić na ukraińskie sieroty i żołnierki. Brzmi niewiarygodnie, ale musi być prawdą, gdyż tą radosną wieścią podzielił się z nami zaufany zausznik pierwszego ministra, Michał Dworczyk.

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy omówić te założenia, które zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego będą realizowane: programy dobroczynne dla kobiet-żołnierzy uwolnionych z niewoli rosyjskiej i program stałej pomocy dla sierot, dla tych dzieci, które straciły ojców zabitych przez Rosjan” – powiedział w Kijowie szef KPRM po spotkaniu z wicepremier Ukrainy Iryną Wereszczuk.

Hojny gest. Jak widzimy, pierwszy minister Rzeczpospolitej, Mateusz Morawiecki jest osobą nadzwyczaj wspaniałomyślną i empatyczną. Jest też jednak osobą nad wyraz zaradną. Dlatego swoją pasje dobroczynności realizuje nie za swoje, skądinąd niemałe środki, ale z pieniędzy publicznych. Czyli naszych. Zatem po raz kolejny dołożymy swój wdowi grosz do prometejskich wizji nadwiślańskich asów polityki.

Od dawna nikt nie pyta już: czy nas na to stać? Po pierwsze takie pytania zadają wyłącznie ruskie onuce. Po drugie, i tak wszyscy wiedzą, że nas nie stać. Obecnie ceny szaleją niczym za późnego Balcerowicza a zdolność nabywcza naszych pensji spada. Większość gospodarstw domowych już zaczyna liczyć się z każdym poważniejszym wydatkiem. Żyjemy pod presją. Co najmniej tak jak gdyby to Polska znajdowała się w stanie wojny i ową wojnę przegrywała…

Tymczasem rząd nie zraża się przejściowymi trudnościami. Po ufundowaniu ukraińskim uchodźcom pobytu all-inclusiv, przyznaniu 500 plis na ukraińskie pacholęta i zaopatrzeniu na własny koszt ukraiński armii wciąż wypatruje okazji jak to jeszcze bardziej uszczęśliwić naszego wschodniego sąsiada. I choć są to wszystko objawy miłości wybitnie jednostronnej, to bez wątpienia szczerej. Co najmniej tak szczerej jak nienawiść do Rosji. W ramach szkodzenia tej ostatniej zaprzestaliśmy zakupów gazu od podmiotów rosyjskich. Teraz kupujemy ten sam, rosyjski gaz, od podmiotów nie-rosyjskich, dając im przy okazji nieźle zarobić. Ot taka logika.

Na szczęście rząd wie już jak zaradzić przynajmniej części problemów, w które nas wpakował. „Wypłata również w tym roku czternastej emerytury to nasza odpowiedź na inflację” – obwieściła z dumą minister Marlena Maląg. To zupełnie tak jak by alkoholik ogłosił, że w celu zwalczenia swojego uzależnienia nabył właśnie kolejną flaszeczkę.

Jednak deklaracja pani minister padła całkiem na serio. Możemy wyciągać z tego faktu dwa wnioski: pesymistyczny i optymistyczny. Pesymizmem napawa fakt, że wkrótce zrobi się jeszcze głupiej. Optymizmem, że przynajmniej będzie wesoło…

Autorstwo: Przemysław Piasta
Źródło: MyslPolska.info

24

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. andi170 20.05.2022 15:20

    Morawiecki tobie tylko kula w łeb zakończy to szleństwo i dyskryminacja Polaków.

  2. Doctor Who 20.05.2022 21:45

    Oligarchowie z Ukrainy, jakoś nie garną się do finansowania na wzór Morawieckiego. To bardzo bogaci ludzie i bardzo dobrze zorientowani w tamtejszych układach. Może takie finansowanie nie ma sensu ?

  3. kufel10 20.05.2022 22:31

    Hej Polacy obudźcie sie, komentujecie jak dzieci we mgle, jakbyście sie w tych blokowiskach pleśni zza szafy nawąchali albo jakby wam odpadki z biedronki zwane jedzeniem poważnie zaszkodziły 😉 Przecież znów chcą nas zadłużyć powyżej konstytucyjnie określonego pułapu. Tylko i aż tyle. Przy okazji jeszcze nas skłócą, okradną, a wy będziecie tu jakieś duby smalone pleść j.w. 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.