Hiszpania zrównuje płace kobiet i mężczyzn

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 739

W Hiszpanii wprowadzono przepisy oznaczające epokową zmianę. Kończą one z nierównymi płacami kobiet i mężczyzn za tę samą pracę.

Jak informuje portal Pulshr.pl, zgodnie z obowiązującą od wczoraj ustawą hiszpańscy przedsiębiorcy muszą zgłaszać do stworzonego przez władze rejestru wysokość płac personelu firmy. W przypadku występowania różnic w wynagrodzeniach mężczyzn i kobiet pracodawcy zostali zobowiązani do wyrównania wysokości ich pensji.

Zgłaszanych zarobków nie można uśredniać pod względem płci, co mogłoby służyć do ukrycia rozbieżności pomiędzy mężczyznami i kobietami wykonującymi takie same zadania.

Mężczyźni zarabiają obecnie w Hiszpanii o około 22 proc. więcej w stosunku do kobiet. Ustawa przewiduje dla firm, w których zostanie stwierdzona warunkowana płciowo dyskryminacja płacowa, karę w wysokości nawet 187 tys. euro.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,60 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

To trzeba będzie każdemu zainstalować pracometr. To takie nowoczesne urządzenie, które mierzy ilość wykonanej pracy. Łączy się z międzynarodową infrastrukturą AI i oblicza w jednostkach pracy ile się wykonało jednostek. I wtedy wszyscy maja po równo. Przy okazji można podłączyć system do ubezpieczyciela, banku itd, aby proponowali kredyty na miarę pracy.

j3w
Użytkownik
j3w

@Radek
Po co? Hiszpanie zatrudnią kobiety na stanowisku STANOWISKO oraz mężczyzn na STANOWISKO+ gdzie różnica pomiędzy tymi stanowiskami będzie wyglądała tak, że na STANOWISKO+ trzeba wykonać dodatkową pracę np. 5 przysiadów dziennie.

Absurdalny przykład, ale dotyczy absurdalnej wojny z czynnikiem kulturowym/naturalnie powstałym zjawiskiem.