Historia powstania piramid

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1158

Obecnie uwaga ludzi skoncentrowana jest na Wielkiej Piramidzie w Gizie. Jest to zrozumiałe, ale pamiętajmy, że obok tej budowli istnieją inne ciekawe piramidy. Na przykład te, przypisywane faraonom Chafre i Menkaure. Ta pierwsza jako jedyna zachowała oryginalne bloki wapiennej licówki u szczytu budowli. Pojedynczy blok waży aż 7 ton! Z kolei piramida Menkaure znana jest z najbardziej oryginalnego wystroju wnętrz. Zachowały się liczne posągi i zdobienia. Ciekawa jest też świątynia grobowa (jej ruiny) zbudowana z masywnych kilkudziesięcio tonowych bloków m.in. granitu i bazaltu. Jak wygląda oficjalna historia powstania piramid? Czy wiedza akademicka jest tak przekonująca i spójna, by zaniechać dalszych poszukiwań?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.