Animowana historia Polski

Opublikowano: 10.11.2013 | Kategorie: Filmy animowane

Animowana historia Polski

Liczba wyświetleń: 358

Twórcą filmu, który powstał na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest Tomasz Bagiński, mistrz współczesnej polskiej animacji, nominowany do Oscara za utwór „Katedra”. „Historia Polski” to, według autora, wizualny poemat, gdzie „ważne momenty naszej historii wymieszane są ze skojarzeniami, z symbolami, prezentacjami miast, ludzi, charakterystycznych budowli; to obraz, na którym przewijać się będzie mapa, wizualne wyjaśnienia konkretnych sytuacji, ważne gesty, ważne słowa.” Dzieło to, przygotowane pod opieką naukową wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza, jest stylowym wizualnym kolażem, który trafi w gusta zarówno wielbicieli wysmakowanej filmowej formy, jak i historycznych purystów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. jestemtu 10.11.2013 12:12

  Te gwiazdki na końcu mają symbolizować historyczny koniec Polski?
  – to całkiem możliwe 🙁

 2. krzych56 10.11.2013 20:39

  Panie Bagiński brakuje mi w tym filmie scen przedstawiających eksodus młodych wykształconych ludzi do pracy za granicą. Obraz rozkradania polskiego przemysłu przez obcy kapitał za przyzwoleniem.. też jest istotny. No i na koniec najważniejsze – Młody Polak pracujący ma umowie śmieciowej, pracujący za 1200 zł, samotny bez możliwości założenia rodziny, niewolnik we własnym kraju.

 3. kinius85 22.11.2013 13:39

  Piękny film, tylko zakończenie takie jakieś nieadekwatne… to ma być happy end? To że jesteśmy pod dyktaturą UE i powoli giniemy? 🙁

 4. podpis 23.11.2013 11:41

  akurat mnie ta dyktatura pasuje gdyż dostajemy kasę za darmo i mamy zabezpieczenie militarne gospodarcze i swoich w prezydencji unijnej 🙂 dzięki buzek 🙂 dobra rroobota.
  sama idea ue jest trafna i to jest to czego oczekiiwałem.
  powiem wprost – sprawdza się. widać to po tym jak ludzie migrują za pracą lepszym życiem do krajów bogatych. jednym slowem bogaty staje się normalny a biedny staje się normalny – i tak ma być.
  ps. polska będzie krajem normalnym gdy tylko kolejne miliony z was zasiedlą resztę bogactwa z zachodu. tu powstanie luka która spowoduje powrót do normalności. godne traktowanie ludzi. tych którzy zostaną.
  jedźcie obniżać im pkb oraz jakosć życia 🙂 o to chodzi.
  jeśli chodzi o działalność polityczną genialny trend eko ze strony unii pasuje do nowoczesnego podejścia do świata życia i natury. czas oczyścic planetę z syfu co2 oraz śmieci radioaktywnych oraz chemicznych . gmo itp. trujace sztuczne twory nalezy wyplemić i oczyścić zniszczone gałęzie gospodarki świata życia.
  czekam na płacęminimalną (w całej unii) jeden system finansowy fiskalny dla całej unii. jedno państwo z regionami – państwami – jeden język urzędowy – angielski – to będzie – musi być. czas zmusić przedsiębiorstwa i ludzi do dbania o zdrowie innych nie tylko o swój portfel

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.