Swiatłanę Cichanouską skazano na 15 lat więzienia

Opublikowano: 07.03.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2036

Wczoraj w Mińsku Sąd zaocznie skazał Swiatłanę Cichanouską na 15 lat więzienia, Pawła Łatuszkę na 18 lat pozbawienia wolności. Z tej okazji przypomnijmy historię „białoruskiego majdanu”.

Czerwiec 2020 – Łukaszenko mówi o zmianie konstytucji tak, by zakazać prywatyzacji. W tym samym czasie „zjednoczona białoruska opozycja” na portalach „Za Belarus” i „Tut Belarus” umieszcza swój program „ekspercki” mówiący o prywatyzacji wszystkiego, dołączeniu do UE i NATO, fortyfikowaniu granicy z Rosją i zakazaniu rosyjskiego języka w kraju (dosłownie „rugowania”). Kandydatów jest pięciu, często się zmieniają.

Lipiec 2020 – Hubarewicz trafia do aresztu, ale na jego miejsce wskakuje jakiś bloger z niewielką liczbą odsłon. Trochę poszalał i dostał 10 dni aresztu. Obraził się śmiertelnie na te tortury i wymyślił, że zamiast niego wystartuje nikomu nieznana i nigdy niebiorąca żadnego udziału w polityce jego dziewczyna.

Sierpień 2020 – prawie nikomu nieznana Ciechanowska ogłasza się prezydentem Republiki Białorusi, zdjęcia, które publikuje zaprzyjaźniony z nią i posłami PiS i PO Bielsat, z komisji wyborczych mówią, że to ta nieznana nikomu osoba otrzymała 80% głosów, a nie Łukaszenko, w którego poparcie nikt nie wątpi. Po tym, jak ogłosiła się oficjalnie prezydentem, poszczególne państwa UE zaczęły wzywać do uznania jej i jej fikcyjnego „komitetu”. Wzywał Morawiecki, wzywał Radosław Sikorski, Syriusz Wolski gardłował o sankcje, poparł Trump, poparł Robert Biedroń, poparł Donald Tusk. No, wszyscy zgodni i wszystko cudownie. Od tego czasu, po ucieczce z Białorusi, znajduje się na polskim garnuszku.

Marzec 2023 – białoruski sąd skazał Cichanouską zaocznie na 15 lat więzienia za terroryzm, nawoływania do mordów, nienawiści etnicznej i ekstremizmu. Polskie media przedstawiają ją jako ofiarę represji reżimu Łukaszenki.

Autorstwo: Bożena Gaworska-Aleksandrowicz
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 07.03.2023 11:44

    Widać nadal Białorusiny się niczego nie nauczyły…. W USA, kolebce demokracji, miała by wypadek, mogła by na raka zachorować albo by się przywiązała do drzewa i zastrzeliła – typowe samobójstwo…. ale więzienie… no chyba że takie jak w Polsce – znany boxer mający być świadkiem w aferze podkarpackiej gdzie kuchcik zabierał kolegów pisiorków i platfusków do domów z nieletnimi… no wracając do Cygana – nie wytrzymał napięcia i powiesił się…. znaleziono go prykrytego kocem na więziennej pryczy powieszonego w pozycji leżącej – typowe samobójstwo w kraju demokratycznym. Albo Lepper – każdy mówi że go zamordowano ale oczywiście policja nic nic nie wie…

  2. sga 08.03.2023 08:05

    moze wiezienia na bialorusi maja opcje odpracowania choc w czesci swoich win.

    co do leppera prywatne sledztwo tez mozna robic.
    ciekawe czy znajomi/partia cos w tym kierunku zrobila…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.