Hinduistyczna świątynia stanie w Abu Dhabi

Opublikowano: 16.10.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 463

Rząd emiratu Abu Dhabi przekazał ziemię pod budowę hinduistycznej świątyni. Decyzja zapadła w sierpniu, jednak informacja o tym nie przebiła się w Polsce do mediów.

Książę szejk Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, przekazał ziemię pod budowę świątyni hinduistycznej w celu promowania tolerancji kulturowej i religijnej. Premier Indii Narendra Modi wyraził na “Twitterze” wdzięczność za ten dar.

To niespotykana decyzja, ponieważ hinduiści w religii islamu nie są traktowani jak chrześcijanie i żydzi – czyli “ludzie księgi”, którzy posiadając ograniczone prawa mogą jednak praktykować swoją religię.

Zaskoczeniem nie będzie więc to, że decyzja wywołała też niechętne komentarze. Imam kluczowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich meczetu Szejka Zayeda stwierdził, że „wszyscy imamowie zgadzają się, że budowanie świątyń do czczenia bożków jest bluźnierstwem”.

Zawrzało także w internecie. Przypominano, że prorok Mahomet wyrzucił z Półwyspu Arabskiego kult bożków oraz wyrażano nadzieję, że Państwo Islamskie wkrótce zburzy hinduską świątynię.

Były też głosy pozytywne, nagradzające decyzję jako odejście od średniowiecznego myślenia, czy wypominające hipokryzję imamowi meczetu Szejka Zayeda, który niedawno udostępnił go Rihannie w celu zrobienia celebryckich zdjęć.

Rząd ZEA ma odwagę podejmować niepopularne w świecie arabskim decyzje. Ostatnio umieścił na liście organizacji terrorystycznych wiele organizacji i osób związanych z Bractwem Muzułmańskim, w tym także w Europie.

Autorstwo: AX
Na podstawie: GatestoneInstitute.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.