Higiena rasowa

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Higiena rasowa

Liczba wyświetleń: 849

Zanim naziści zaczęli realizować swój śmiertelny, wymierzony przeciw ludzkości program “rasowej czystości”, eugenika była bardzo popularna wśród naukowców działających w Stanach Zjednoczonych i Europie. Nauka o “dobrym urodzeniu”, której celem było stworzenie “idealnego człowieka”, propagowała politykę zapobiegającą narodzinom dzieci słabych, chorych i niepełnosprawnych.

Już w 1907 roku w Stanach Zjednoczonych zastosowano pierwsze prawa eugeniki, która obowiązywała tam aż do 1970 roku. Szacuje się, że w latach 1907 – 1963 w Stanach Zjednoczonych, na mocy ustawodawstwa eugenicznego, przymusowo wysterylizowano ponad 60 000 osób. W Szwecji poddano sterylizacji 63 000 osób, głównie po II wojnie światowej. Były to osoby określane mianem “nieprzydatnych społecznie” – głównie chorzy psychicznie, epileptycy, samotne matki, ludzie ubodzy.

Film prezentuje zarówno problem polityki “higieny rasowej” od strony historycznej, jak również wypowiedzi jej ofiar, wciąż walczących o uznanie swoich krzywd, które zostały usunięte ze zbiorowej pamięci. Od Północnej Karoliny przez Szwecję aż do Niemiec, autorzy filmu zabiorą widza w przerażającą podróż, aby poznać dążenia eugeniki do stworzenia “najlepszego ze światów”.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.