Heteroseksualne związki partnerskie są legalne!

Opublikowano: 29.06.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Heteroseksualna para wygrała proces przed sądem najwyższym, którzy orzekł, że związki partnerskie osób heteroseksualnych są w Wielkiej Brytanii legalne.

Sąd orzekł jednogłośnie w sprawie Charlesa Keidana oraz Rebecci Steineld, którzy mają razem dwójkę dzieci, że ich związek jest w Wielkiej Brytanii legalny. Sąd orzekł, że ustawa z 2004 relugująca kwestię związków partnerskich tej samej płci jest niezgodna Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Para z Hammersmith we wschodnim Londynie stwierdziła, że czuje się dyskryminowana po tym jak sąd apelacyjny oddalił ich sprawę, co miało miejsce w zeszłym roku.

“Zrobiliśmy to dla 33 mln brytyjskich par” – powiedziała po orzeczeniu szczęśliwa para pozostająca w związku partnerskim.

Steineld powiedziała również, że teraz nadszedł czas, aby rząd “skończył z tą niesprawiedliwością i rozszerzył pojęcie związku partnerskiego na wszystkich”.

“Jesteśmy bardzo szcześliwi z tego, że Sąd Najwyższy orzekł, że to niesprawiedliwe traktowanie nie może dłużej trwać. To była długa podróż przez trzy instancje sądów i przez te wszystkie lata wiele razy już myśleliśmy, że przegramy. Jednak w końcu osiągnęliśmy upragniony sukces. Jednocześnie czujemy wielki smutek z powodu tego, że rząd przeznaczył pieniądze podatników na walkę z czymś, co sąd nazwał rażącą niesprawiedliwością. Mamy nadzieję, że rząd teraz zajmie się tą sprawą i rozszerzy związki partnerskie na wszystkich” – powiedziała Steineld.

Skład sądu zebrał się wraz z przewodniczącą dzisiaj rano i wydał orzeczenie. Stwierdzono w nim, że ustawa regulująca związki partnerskie z 2004 roku godzi w prawa człowieka i dyskryminuje osoby heteroseksualne oraz ich prawo do posiadania rodziny. Ogłaszając orzeczenie sędzia Kerr powiedział, że rząd “nie jest usprawiedliwiony różnym traktowaniem osób pozostających w związkach tej samej oraz innej płci”.

We wcześniejszym orzeczeniu sąd apelacyjny zgodził z argumentami pary, która zarzucała naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, co można uznać za objaw dyskryminacji. Jednak większością dwa do jednego sąd ten uznał, że było to zgodne z rządową polityką “czekaj i oszacuj”.

Rząd z kolei stwierdził, że decyzja o niedopuszczeniu związków partnerskich dla par różnopłciowych została podjęta po konsultacjach i publicznej debacie.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tojazenn
Użytkownik
tojazenn

Spoko artykul.
Hammersmith jest w zachodnim Londynie (mala poprawka:)