HBO chwali się mniejszością białych reżyserów

Opublikowano: 17.08.2018 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 473

Dostępna na całym świecie amerykańska stacja telewizyjna HBO chwali się, iż wśród producentów ich treści reżyserzy o białym kolorze skóry stanowią już zdecydowaną mniejszość. Kilka lat temu proporcje były zupełne odwrotne, dlatego w zmianie tej sytuacji pomógł specjalny program, który w przyszłości ma jeszcze bardziej pogłębić zróżnicowanie pod względem rasy i płci osób parających się tym zajęciem.

Skupiająca reżyserów i producentów filmowych organizacja Directors Guild of America informowała w sezonie filmowym 2014/2015, że w stacji HBO tylko 23 proc. reżyserów jest innego kolory skóry niż biały, dlatego postanowiła ona wdrożyć akcję „Because of Her”, zaplanowaną przez dyrektora programowego HBO Casey’a Bloysa. Dzięki temu obecnie to 57 proc. osób trudniących się reżyserią to białe i kolorowe kobiety oraz kolorowi mężczyźni.

Bloys twierdzi, że jego działania nie miały na celu dostosowania się do wymogów politycznej poprawności, lecz miały na celu tworzenie lepszych treści dla widzów jego stacji. Jego zdaniem kobiety mają bowiem inną wrażliwości i choćby z tego powodu mogą przedstawiać pewne historie inaczej od białych mężczyzn. Jednocześnie chce on rozszerzać swoją akcję, aby w niedalekiej przyszłości podobne proporcje dotyczyły scenarzystów filmowych pracujących dla HBO.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 4444 17.08.2018 13:03

    Czyli w #HBO oficjalnie promuje się rasizm i segregację rasową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.