Hamburg upamiętni zbyt wielu mężczyzn?

Opublikowano: 03.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 702

Niemiecka partia Zielonych protestuje przeciwko nadaniu imienia jednemu z placów w Hamburgu. Na tamtejszej promenadzie upamiętniona miałaby zostać postać urodzonego w tym mieście aktora Jana Feddera. Według lewicy naruszyłoby to dotychczasową równowagę pomiędzy mężczyznami i kobietami będącymi patronami miejskich ulic.

Sama postać Feddera nie wzbudza praktycznie żadnych kontrowersji, stąd w jego życiorysie nie dopatrzono się żadnych nieprawomyślności. Zmarły w grudniu 2019 roku aktor był znany głównie w swoim kraju, a popularność przyniosły mu role w licznych filmach, serialach i sztukach teatralnych. Fedder urodził się i żył w Hamburgu, dlatego uważany jest za postać ważną dla tego miasta.

Teraz lokalni politycy chcieliby upamiętnić znanego aktora. Problem w tym, że na nazwanie jego imieniem jednego z placów w dawnym mieście Związku Hanzeatyckiego nie zgadza się partia Zieloni/Związek’90. Niemiecka skrajna lewica neguje ten pomysł z powodu swojego przywiązania do równouprawnienia i dotychczasowych zasad, które dotyczyły nadawania nazw ulicom znajdującym się zwłaszcza w centrum Hamburga.

Zdaniem Zielonych nazwanie placu imieniem Feddera spowodowałoby naruszenie równowagi pomiędzy upamiętnionymi kobietami i mężczyznami. A przede wszystkim spowodowałoby zmianę na niekorzyść kobiet. Lewica upiera się przy dotychczasowych zasadach, bo uważa, że tylko w ten sposób możliwe jest „dostosowanie przestrzeni miejskiej do rzeczywistości społecznej”.

Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zxcv
Użytkownik
zxcv

A gdzie pozostałe 58 płci? Dyskryminacja!