Hamas potępia ograniczenia nakładane na chrześcijan przez Izrael

Opublikowano: 15.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2126

Palestyński ruch oporu Hamas potępił działania Izraela zmierzające do ograniczenia chrześcijanom dostępu do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Izraelskie władze od dłuższego czasu próbują zmniejszać liczbę wyznawców Chrystusa uczestniczących w świątecznych obrzędach religijnych, a ich politykę potępiła również sąsiednia Jordania.

Kościoły chrześcijańskie działające na terenie Ziemi Świętej potępiły działania izraelskiej policji, która zdecydowała się ograniczyć liczbę uczestników obchodów prawosławnych świąt wielkanocnych. W ubiegłym roku do Bazyliki Grobu Pańskiego mogło udać się blisko 10 tys. osób, natomiast w tym roku jedynie około 1,8 tys.

Ojciec Mattheos Siopsis z Greckiego Kościoła Prawosławnego wezwał wszystkich zainteresowanych chrześcijan do udziału w sobotnim rytuale Świętego Ognia, chociaż Izrael zdecydował się między innymi na postawienie dodatkowych punktów kontrolnych we Wschodniej Jerozolimie.

Działania izraelskich władz potępił Hamas. Palestyński ruch oporu uważa ograniczenie dostępu do Bazyliki Grobu Świętego za „rażącą ingerencję w praktykowanie rytuałów religijnych” oraz za „rozszerzenie rasistowskiej kampanii i ataków wymierzonych w chrześcijan oraz w ich święte miejsca”. Dodatkowo Hamas skrytykował zakaz odwiedzania Wschodniej Jerozolimy przez wyznawców Chrystusa mieszkających w Strefie Gazy.

Do decyzji syjonistycznych służb odniosła się również Jordania. Jej służby dyplomatyczne wezwały Izrael do „poszanowania historycznego i prawnego status quo w Jerozolimie”, a także do zaprzestania wszystkich restrykcji dotykających chrześcijan.

Na podstawie: BBC.com, MiddleEastMonitor.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.