Hakerzy ukradli prawie 26 milionów danych logowania

Opublikowano: 15.06.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1628

Według dostawcy cyberbezpieczeństwa NordLocker hakerzy używający niestandardowego szkodliwego oprogramowania typu trojan ukradli prawie 26 milionów danych logowania – e-maili lub nazw użytkownika i powiązanych haseł – z prawie miliona stron internetowych w ciągu dwóch lat, w tym z Amazona, Facebooka i Twittera.

Według badań przeprowadzonych przez NordLocker we współpracy z firmą zewnętrzną specjalizującą się w naruszaniu danych, złośliwe oprogramowanie przeniknęło do ponad 3 milionów komputerów z systemem Windows w latach 2018-2020, przy czym cyberprzestępcy pozyskali około 1,2 terabajtów danych osobowych. 26 milionów skradzionych danych logowania pochodziło z dwunastu różnych typów stron internetowych, w tym mediów społecznościowych, gier online i usług e-mail. Były wśród nich takie marki jak Google (1,54 mln), Facebook (1,47 mln), Amazon (0,21 mln), Apple (0,13 mln), Netflix (0,17 mln) i PayPal (0,15 mln).

Oprócz danych logowania skradzione dane obejmują 1,1 miliona unikalnych adresów e-mail, ponad 2 miliardy plików cookie i 6,6 miliona plików, które użytkownicy przechowywali na swoich komputerach stacjonarnych i w folderach pobierania. Skradzione pliki cookie, które w niektórych przypadkach mogą umożliwiać dostęp do kont online ofiary, zostały podzielone na pięć grup: rynek online, gry online, witryna do udostępniania plików, media społecznościowe i usługi przesyłania strumieniowego wideo. Miliardy skradzionych ciasteczek były powiązane z takimi serwisami jak YouTube (17,1 mln), Facebook (8,1 mln), Twitter (5,2 mln), Amazon (3,5 mln), MediaFire (3,2 mln) i eBay (2 mln).

Szkodliwe oprogramowanie atakowało głównie przeglądarki internetowe w celu kradzieży danych, przy czym trzy największe źródła oprogramowania dla skradzionych wiadomości e-mail/nazw użytkownika oraz haseł to Google Chrome (19,4 mln), Mozilla FireFox (3,3 mln) i Opera (2 mln). Oprócz kradzieży plików oprogramowanie wykonywało również zrzuty ekranu zainfekowanych komputerów i zdjęć za pomocą kamery internetowej. Szkodliwe oprogramowanie było przesyłane za pośrednictwem poczty e-mail i pirackiego oprogramowania, w tym nielegalnych wersji Adobe Photoshop 2018 i szeregu zkrakowanych gier.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.