Hakerzy mogą kraść odciski palców ze zdjęć

Opublikowano: 16.01.2017 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 835

Naukowcy z Japonii odkryli, że odciski palców mogą być łatwo kopiowane i odtwarzane ze zdjęć wykonanych z odległości do 3 metrów. Szczególnie łatwym materiałem mają być te, na których osoby pokazują znak pokoju.

Wraz z popularnością zabezpieczeń biometrycznych, w tym odcisków palców, powstają nowe zagrożenia niepowołanego dostępu do prywatnych danych zawartych między innymi w telefonach, laptopach.

„Pokazywanie popularnego znaku pokoju do zdjęcia, może być w obecnych czasach ryzykowne” – wypowiedział się profesor Isao Echizen, badacz zabezpieczeń oraz mediów cyfrowych z Narodowego Instytutu Informatyki w Japonii.

Zwrócono uwagę na fakt rosnącej jakości aparatów, w jakie są obecnie wyposażane smartfony. Ich szczegółowość może być otwartą furtką dla ludzi chcących podrobić najdrobniejsze szczegóły odcisków palców.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sync 16.01.2017 10:06

    Nie potrzeba geniusza ani takich informacji, aby wiedzieć, że odciski palców już dzisiaj nie stanowią żadnego zabezpieczenia, a zdobyć je może nastolatek bez aparatu fotograficznego.

  2. replikant3d 16.01.2017 19:07

    Obecnie jest opracowywany system autoryzacji oparty na biopolu.(aura kiliriana) TEGO nie da się w ŻADEN sposób obejść. Tej aury nie da się symulować. Dlatego główne media milczą na ten temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.