Hakerowi z Anonymous grozi dożywocie

Opublikowano: 26.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 810

Niezawisłe sądy? Nie, jeśli poszkodowana została rodzina sędzi… 27-letni Jeremy Hammond, który oskarżony został o włamanie się do komputerów ośrodka analitycznego Stratfor, może spędzić w więzieniu od 360 miesięcy nawet po dożywocie – poinformował serwis RT.

Już teraz Hammond spędził w więzieniu 8 miesięcy bez procesu. Sprawa wzbudziła jednak duże kontrowersje po tym, gdy niedawno okazało się, iż podczas włamań poszkodowany został mąż sędziny. W oczywisty sposób wpływa to na jej wiarygodność, szczególnie biorąc pod uwagę niezwykle wysoką karę, jaka może spotkać Hammonda.

Włamywacz, działający również w ramach znanej grupy Anonymous, miał wykraść informacje dotyczące kart kredytowych ze Stratforu i przesłać je na własny serwer. Nie wiedział jednak, że urządzenie działa pod kontrolą organizacji rządowej. Miesiąc wcześniej FBI podjęło współpracę z hakerem posługującym się nickiem Sabu, który pomógł wskazać innych członków siatki Anonymous oraz LulzSec.

Według organów ścigania Hammond przyznał się do ataku na Stratfor podczas czatu online z informatorem policji. Warto przypomnieć, że po uzyskaniu dostępu do serwerów grupa Anonymous przechwyciła również wewnętrzną pocztę pracowników ośrodka, a także informacje kredytowe o jego subskrybentach.

Witryna Stratforu powróciła po włamaniach dopiero na początku stycznia ubiegłego roku, a łączne straty związane z działaniami hakerów oszacowano na około 1,75 miliona dolarów. Jeśli sprawę w dalszym ciągu będzie prowadziła sędzia, której mąż został poszkodowany w atakach, wyrok Hammonda z pewnością nie będzie należał do najłagodniejszych…

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: RT
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. josh123 26.11.2012 11:55

    Uwazam ze ta sedzina w ogole nie powinna dostac tej sprwy ze wzgledu na to ze chodzi o jej rodzine i wiadomo ze nie bedzie sadzila tego goscia w sposob niezawisly

  2. peter_toolovitz 26.11.2012 13:04

    Niezawisłość sądu nie jest tu kwestionowana. Sąd niezawiśle może wlepić hakerowi dożywocie, co tylko utwierdza w przekonaniu o niezawisłości. Obawy mogą budzić bezstronność czy uczciwość sądu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.