Gwardia Narodowa Teksasu pomaga w aresztowaniu imigrantów

Opublikowano: 29.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 840

Gubernator Teksasu Greg Abbott nakazał Gwardii Narodowej w swoim stanie udzielić pomocy Departamentowi Bezpieczeństwa Publicznego. Ma ona polegać na aresztowaniu rekordowej liczby nielegalnych imigrantów, którzy od ponad czterech miesięcy masowo przedostają się na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Dotychczas zatrzymywaniem obcokrajowców łamiących prawo zajmowali się funkcjonariusze teksańskiego oddziału Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Zdaniem gubernatora tego stanu, zatrzymanie katastrofy na granicy amerykańsko-meksykańskiej nie jest jednak możliwe bez dodatkowej pomocy ze strony innych służb odpowiadających za porządek.

W ten sposób Abbott zadecydował o rozmieszczeniu w strefie przygranicznej dodatkowych oddziałów teksańskiego oddziału Gwardii Narodowej. Jego żołnierze będą odpowiedzialni za aresztowanie nielegalnych imigrantów, którzy przekraczają amerykańską granicę.

Południowa granica Ameryki przeżywa kryzys od marca. Każdego miesiąca przekracza ją nielegalnie rekordowa liczba osób – tylko w czerwcu służba celna i straż graniczna napotkały na niej ponad 188 tys. osób. Niektóre hrabstwa są przytłoczone obecną sytuacją, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt zwiększonej aktywności gangów zajmujących się przemytem ludzi i handlem narkotykami.

Warto podkreślić, że od czerwca w Teksasie obowiązuje stan wyjątkowy ogłoszony przez gubernatora. Abbott nie omieszkał skrytykować przy tej okazji polityki nowego prezydenta Joe Bidena. Prowadzona przez niego polityka otwartych granic miała bowiem utorować drogę niebezpiecznym gangom i kartelom.

Na podstawie: Thepostmillennial.com
Zdjęcie: Sergio Ortiz (Amnesty International)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o