Gwałtowny wzrost niezadowolenia z demokracji w Niemczech

Opublikowano: 01.05.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Coraz więcej obywateli w Niemczech jest niezadowolonych z funkcjonowania demokracji, pisze „Die Welt”, powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez centrum badawcze Pew w Waszyngtonie w 2018 roku. 43% badanych Niemców wyraziło niezadowolenie z funkcjonowania demokracji, to oznacza, że w ciągu roku liczba niezadowolonych wzrosła o 17%, informuje gazeta.

Według sondażu największy odsetek niezadowolonych z demokracji obserwuje się wśród zwolenników partii „Alternatywa dla Niemiec”: 69%. Należy zauważyć, że podobna tendencja występuje wśród obywateli popierających inne europejskie partie populistyczne.

„Die Welt” pisze, że ankieta została przeprowadzona również w innych krajach europejskich. W sześciu z nich większość respondentów wyraziła niezadowolenie z funkcjonowania demokracji: we Francji (51%), na Węgrzech (53%), w Wielkiej Brytanii (55%), we Włoszech (70%), w Hiszpanii (81%) i w Grecji (84%).

Jednocześnie gazeta zauważa, że w prawie wszystkich krajach (z wyjątkiem Francji, gdzie badanie przeprowadzono przed protestami „żółtych kamizelek”), nastąpił wzrost niezadowolenia w porównaniu z rokiem 2017, ale nigdzie nie był on tak ostry jak w Niemczech.

W Stanach Zjednoczonych odsetek obywateli niezadowolonych ze stanu demokracji również wzrósł, informuje „Die Welt”, do 58% w porównaniu z 51% w 2017 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Almuric
Użytkownik
Almuric

Demokracja w Niemczech zagrożona? Póki KE się nie odezwie to się nie liczy…