Gwałtowny wzrost autyzmu wśród dzieci i młodzieży

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1540

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wskaźniki autyzmu wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosły w alarmującym tempie.

Według nowego badania opublikowanego w czasopiśmie „JAMA Pediatrics”, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskaźniki autyzmu wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosły w alarmującym tempie.

Wyniki badania całkowicie wprawiły w zakłopotanie naukowców zajmujących się zdrowiem publicznym z Guandong Pharmaceutical University w Chinach. W badaniu przeanalizowano dane z corocznego National Health Interview Survey (NHIS) prowadzonego przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Według danych, ostatnio w USA odnotowano masowy 52-procentowy wzrost diagnoz ASD wśród dzieci i młodzieży.

Korzystając z danych NHIS, u 2,46 procent dzieci i młodzieży w USA zdiagnozowano ASD. Do 2016 roku liczba ta wzrosła do 2,76 proc., a następnie spadła do 2,29 proc. w 2017 roku. W 2020 roku liczba ta wyraźnie wzrosła do 3,49 proc. Liczba 1 na 30 oznacza również znaczny wzrost w porównaniu z zeszłorocznymi szacunkami CDC dotyczącymi 1 na 44 amerykańskich dzieci z ASD. Jednak ta analiza opublikowana przez CDC w listopadzie 2021 r. ograniczała się do danych z 2018 r. z kilkunastu stanów w USA i dotyczyła wyłącznie dzieci w wieku 8 lat, więc badanie opublikowane w JAMA Pediatrics wydaje się być bardziej kompleksowe, bardziej aktualne, a co za tym idzie dokładniejsze.

„JAMA Pediatrics” nie napisało, co może powodować ciągły wzrost liczby diagnoz ASD. Pojawiło się natomiast wiele spekulacji, że trend można w dużej mierze przypisać większej świadomości społecznej na temat zaburzenia, a także zmianom kryteriów diagnostycznych. Mówiono także o genetyce.

Istnieje jednak inne przekonanie, że epidemia autyzmu jest realna i może rzeczywiście być biologiczna i powiązana z czynnikami ekspozycji środowiskowej. W niedawnym artykule dr Joe Mercola napisał: „Sama ulepszona diagnoza nie może wyjaśnić tego trendu. Jedno na 30 dzieci i nastolatków nie miało autyzmu w latach 1980., z diagnozą lub bez. Nie, coś się dzieje. Jeden lub więcej czynników środowiskowych ma ewidentny destrukcyjny wpływ na nasze dzieci. Glifosat wydaje się być głównym czynnikiem przyczyniającym się do autyzmu. Inne czynniki to matczyne przeciwciała związane z chorobami autoimmunologicznymi, nadmierna aktywacja matczynego układu odpornościowego i dysfunkcja mitochondriów (zwykle obejmująca nadaktywność łańcucha transportu elektronów). Podejrzewa się, że nieprawidłowości mitochondrialne biorą udział w aż 80% przypadków”.

Dziennikarz portalu „News Punch” zwraca uwagę na fakt, że kilka miesięcy temu amerykański rząd zatwierdził covidowe zastrzyki dla niemowląt w wieku sześciu miesięcy. Według producenta trumien Micka Haddocka, jest to powód gwałtownego wzrostu zamówień na trumny w rozmiarze dziecięcym.

Autorstwo: Michał Waligóra
Zdjęcie: Karlos Wayne, CC
Na podstawie: „News Punch”
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.