Guaido złożył przysięgę „tymczasowego prezydenta”

Opublikowano: 08.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 639

Lider opozycji Juan Guaido znowu złożył przysięgę jako tymczasowy prezydent Wenezueli w czasie wtorkowego posiedzenia zdominowanego przez opozycję parlamentu – czytamy na stronie parlamentu na „Twitterze”.

Na początku 2019 roku Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli na podstawie tego, że jest przewodniczącym parlamentu. Jego uprawnienia wygasły 5 stycznia 2020 roku. „Pierwszy wiceprzewodniczący Zgromadzenia Narodowego przyjął przysięgę od Juana Guaido jako tymczasowego prezydenta Wenezueli” – głosi wydane oświadczenie.

Tego samego dnia na oficjalnym posiedzeniu parlamentu zamiast Guaido na stanowisko przewodniczącego powołano Luisa Parrę. Prezydent Nicolas Maduro oświadczył, że pretensje opozycji co do przebiegu głosowania są bezpodstawne: quorum zostało potwierdzone, a kordon wokół budynku wystawiono na prośbę samego Guaido, który obawiał się prowokacji. Po tym wydarzeniu deputowani towarzysze Guaido zebrali się osobno i ustalili, że pozostanie na stanowisku przewodniczącego na kolejną kadencję.

We wtorek odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego na czele z nowym przewodniczącym Luisem Parrą, a zakończyło się na parę minut przed wejściem opozycji do budynku parlamentu – podaje stacja VTV.

Na początku ubiegłego roku Wenezuelą wstrząsnęły masowe protesty przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro. Sytuacja zaostrzyła się 23 stycznia, kiedy Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem. Natychmiast poparły go Stany Zjednoczone i niektóre inne państwa. Z kolei Maduro nazwał go marionetką USA. Urzędującego prezydenta Wenezueli poparły Rosja, a także m.in. Meksyk, Chiny, Turcja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o