Grzywna 4000 euro za wywieszenie kartki z literą „Z”

Opublikowano: 31.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1603

Poniższy film nie ma związku z opisaną niżej sprawą w Niemczech – pokazuje, co 7 miesięcy temu spotykało w Rosji samochody z literą Z. Najprawdopodobniej stali za tym rosyjscy Ukraińcy lub inni obywatele Rosji sprzeciwiający się atakowi na Ukrainę.

62-letni mieszkaniec Hamburga musi zapłacić grzywnę w wysokości 4000 euro za „publiczne popieranie wojny Rosji na Ukrainie”, zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Hamburgu z wtorku. Mężczyzna narysował dużą literę „Z” na kartce A4 i powiesił ją w swoim samochodzie.

Pod koniec lutego Rosja rozpoczęła wojnę na Ukrainie, a wkrótce potem oskarżony przejeżdżał przez miasto z dużym „Z” w tylnej szybie. Symbol „Z” jest używany przez zwolenników rosyjskich sił zbrojnych – podczas początkowej inwazji wiele rosyjskich pojazdów i żołnierzy posiadało „Z”. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony jest to skrót od rosyjskiego słowa oznaczającego zwycięstwo (Radosław Patlewicz ma ciekawą teorię na ten temat).

62-latek zaprzecza jednak, że „Z” miało cokolwiek wspólnego z wojną. Powiedział, że jest to po prostu ostatnia litera alfabetu i nie ma innego znaczenia.

Sędzia odrzucił twierdzenie 62-latka, mówiąc, że biorąc pod uwagę kontekst sytuacji i użycie „Z” przez rosyjską armię, było jasne, że oskarżony mówił, że stoi za działaniem prezydenta Rosji Władimira Putina. Ponadto policjant zeznał, że gdy rozmawiał z oskarżonym przez telefon, 62-latek kwestionował, czy wojna na Ukrainie w ogóle istnieje. Teraz 62-latek będzie musiał zapłacić 80 stawek dziennych grzywny w wysokości 50 euro.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „RMX News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. bboyprezes 31.10.2022 09:18

  Dobrze, że Putin nie użył całego alfabetu jako znacznika na jednostkach.

 2. Baltazar Bombka 31.10.2022 10:42

  No i doczekaliśmy się czasów kiedy to emitowanie przygód Zorro w telewizji stało się niepoprawne politycznie.

 3. Stary Kulas 31.10.2022 20:42

  “jest to skrót od rosyjskiego słowa oznaczającego zwycięstwo”
  Nie wiedziałem, że słowo “победа” (pobieda) zaczyna się od litery Z. Litery której nawet nie ma w rosyjskim alfabecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.