Gruzińscy marynarze trafili do niewoli u brzegów Nigerii

Opublikowano: 04.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 524

Agencja Transportu Morskiego, ministerstwa spraw zagranicznych i gospodarki Gruzji podjęły wzmożone działania zmierzające do uwolnienia dziewięciu gruzińskich marynarzy, którzy zostali porwani u brzegów Nigerii – poinformowała szefowa agencji Tamara Ioseliani.

„Skontaktowaliśmy się z rodzinami, osobiście spotkaliśmy się z nimi i zapoznaliśmy je z sytuacją. Agencja Transportu Morskiego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji, Ministerstwo Gospodarki i grecki armator będący właścicielem statku intensywnie pracują, aby gruzińscy marynarze mogli wrócić do kraju” – powiedziała Ioseliani. Jak dodała, na statku było 14 Gruzinów. 9 obywateli Gruzji i jeden Ukrainiec zostali porwani. Reszta została na pokładzie. Nic im się nie stało.

MSZ Gruzji podjęło aktywne działania zmierzające do uwolnienia marynarzy i ich powrotu do kraju. Agencja poinformowała, że nie będzie udostępniać żadnych informacji, w tym nazwy statku, które mogłyby doprowadzić do ujawnienia tożsamości marynarzy.

Ataki piratów u wybrzeży Afryki są częstym zjawiskiem. W lutym piraci zaatakowali tankowiec Alpine Penelope pływający pod banderą Liberii w pobliżu nigeryjskiego portu Lagos i porwali dziewięciu marynarzy, w tym czterech obywateli Gruzji. Uwolniono ich 6 marca.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o