Gruzińscy marynarze trafili do niewoli u brzegów Nigerii

Opublikowano: 04.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 723

Agencja Transportu Morskiego, ministerstwa spraw zagranicznych i gospodarki Gruzji podjęły wzmożone działania zmierzające do uwolnienia dziewięciu gruzińskich marynarzy, którzy zostali porwani u brzegów Nigerii – poinformowała szefowa agencji Tamara Ioseliani.

„Skontaktowaliśmy się z rodzinami, osobiście spotkaliśmy się z nimi i zapoznaliśmy je z sytuacją. Agencja Transportu Morskiego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji, Ministerstwo Gospodarki i grecki armator będący właścicielem statku intensywnie pracują, aby gruzińscy marynarze mogli wrócić do kraju” – powiedziała Ioseliani. Jak dodała, na statku było 14 Gruzinów. 9 obywateli Gruzji i jeden Ukrainiec zostali porwani. Reszta została na pokładzie. Nic im się nie stało.

MSZ Gruzji podjęło aktywne działania zmierzające do uwolnienia marynarzy i ich powrotu do kraju. Agencja poinformowała, że nie będzie udostępniać żadnych informacji, w tym nazwy statku, które mogłyby doprowadzić do ujawnienia tożsamości marynarzy.

Ataki piratów u wybrzeży Afryki są częstym zjawiskiem. W lutym piraci zaatakowali tankowiec Alpine Penelope pływający pod banderą Liberii w pobliżu nigeryjskiego portu Lagos i porwali dziewięciu marynarzy, w tym czterech obywateli Gruzji. Uwolniono ich 6 marca.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.