Grupy paramilitarne gotowe do ataku?

Opublikowano: 18.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1815

Dla wielu niedawno opublikowana informacja mogła być niemałym zaskoczeniem. Agencje bezpieczeństwa w Europie poinformowały o możliwym zagrożeniu ze strony grup paramilitarnych działających na terenie kontynentu. Jak podają agencje, wiele z skrajnie prawicowych grup dysponuje ciężkim sprzętem militarnym w tym, w niektórych przypadkach, pojazdami opancerzonymi i czołgami.

Ostatnie ostrzeżenie pojawiło się w niedzielę, kiedy czeski dziennik “Mladá fronta Dnes” opublikował fragmenty raportu bezpieczeństwa na ten temat. Raport został sporządzony przez analityków z Security Information Service (BIS) – głównej krajowej agencji wywiadowczej. Przedstawiono w nim ostatnie działania skrajnie prawicowej i antyimigracyjnej grupy nazywającej się National Home Guard. Składa się z około 2000 członków w całej Republice Czeskiej. Chociaż oficjalnie odrzuca się tę informację – niektórzy uważają, że ta grupa jest zbrojonym skrzydłem Narodowej Demokracji, skrajnie prawicowej nacjonalistycznej partii politycznej, która otrzymała 36 000 głosów w wyborach parlamentarnych w 2017 r.

Raport BIS stwierdza, że ​​National Home Guard ma 90 oddziałów w całym kraju i jest obecnie w posiadaniu znacznych ilości broni, z których część została przemycona do Republiki Czeskiej z Libii. Wiele największych organizacji w miastach, w Pradze, Ostrawie i innych miejscowościach, organizuje regularne szkolenia z broni w tajnych lokalizacjach. W niektórych mniejszych miastach w całym kraju, gdzie policja jest ograniczona, Narodowa Gwardia Domowa obecnie prowadzi regularne patrole zbrojne, które są wymierzone w imigrantów – zwłaszcza pochodzących z krajów muzułmańskich. Ponadto, zgodnie z raportem BIS, grupa ostatnio zaczęła rekrutować się z szeregów policji i czeskich sił zbrojnych.

Według raportu opublikowanego przez BBC, dwie skrajnie prawicowe bojówki na Słowacji rozpoczęły szkolenie w paramilitarnej bazie, która zawiera transportery opancerzone i czołgi. Baza należy do gangu motocyklistów The Night Wolves znanego ze poglądów antyimigracyjnych i antyeuropejskich. Niedawno jednak członkowie The Night Wolves szkolili się militarnie razem z dwiema innymi grupami – słowackimi oponentami i NV Europa. Baza położona w miejscowości Dolna Krupa, 45 mil na północ od słowackiej stolicy Bratysławy, zawiera kilka czołgów i innych pojazdów opancerzonych. The Night Wolves twierdzą, że w obiekcie znajduje się muzeum II wojny światowej, które wyjaśnia obecność pojazdów wojskowych. BBC poinformowała, że grupa jest podejrzewana o wykorzystywanie bazy do trenowania prorosyjskich ukraińskich separatystów i innych wschodnioeuropejskich grup paramilitarnych. Raport BIS stwierdza, że ​​skrajnie prawicowe grupy paramilitarne w Czechach i na Słowacji utrzymują ze sobą regularne kontakty.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: MFDnes.cz, BBC.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kuralol 18.09.2018 17:28

    Tylko Izrael nie zostanie etnicznie zmiksowany – to chyba jasne. Natomiast nasycenie kolorowymi atrapy Polski będzie wprost proporcjonalne do nienawiści – jaką pałają tutaj do tubylców – polskojęzyczne dzieci Szatana. Polski jako państwa nie ma już od dawna – więc przyszedł czas by teraz dobrać się do mieszkających tu ”Paliaków.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.