Daj nam pieniądze to wrócimy do Hondurasu!

Opublikowano: 25.12.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Dwie grupy imigrantów z Ameryki Środkowej maszerują w stronę USA. Jedna z nich postawiła ultimatum administracji Donalda Trumpa. Imigranci oczekują, że albo zostaną wpuszczeni do Stanów Zjednoczonych, albo każdy z nich otrzyma 50 tysięcy dolarów na drogę powrotną.

Grupa imigrantów, w skład której wchodziło około 100 osób, przybyła do amerykańskiego konsulatu w meksykańskim mieście Tijuana. Organizatorem marszu jest obywatel Hondurasu, Alfonso Ulloa. Mężczyzna oczekuje, że grupa zostanie wpuszczona na terytorium USA lub każdy z imigrantów otrzyma 50 tysięcy dolarów.

Ulloa argumentuje, że “to niewielka suma, biorąc pod uwagę wszystko, co Stany Zjednoczone ukradły Hondurasowi”. Pieniądze miałyby pozwolić imigrantom na powrót do domu i otworzenie firmy.

Konsulat otrzymał od grupy list, w którym skrytykowano amerykańską interwencję w Ameryce Środkowej i zwrócono się do USA z prośbą o usunięcie z urzędu obecnego prezydenta Hondurasu, Orlando Hernandeza. Imigranci dali konsulatowi 72 godziny na udzielenie odpowiedzi.

Druga grupa imigrantów zwróciła się z kolei z wnioskiem o przyspieszenie procesu azylowego i przyjmowanie co najmniej 300 osób każdego dnia, podczas gdy obecnie w San Diego dopuszcza się maksymalnie 100 osób na dobę.

Z około 6000 imigrantów, którzy przybyli z Ameryki Środkowej do Tijuany, około 700 osób wróciło do domu, 300 zostało deportowanych, a 2500 złożyło wnioski o wizy humanitarne w Meksyku.

Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hraball
Użytkownik
Hraball

Ja też chcę taką sumę za nic

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

A nam żydzi nie oddadzą