Daj nam pieniądze to wrócimy do Hondurasu!

Opublikowano: 25.12.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2845

Dwie grupy imigrantów z Ameryki Środkowej maszerują w stronę USA. Jedna z nich postawiła ultimatum administracji Donalda Trumpa. Imigranci oczekują, że albo zostaną wpuszczeni do Stanów Zjednoczonych, albo każdy z nich otrzyma 50 tysięcy dolarów na drogę powrotną.

Grupa imigrantów, w skład której wchodziło około 100 osób, przybyła do amerykańskiego konsulatu w meksykańskim mieście Tijuana. Organizatorem marszu jest obywatel Hondurasu, Alfonso Ulloa. Mężczyzna oczekuje, że grupa zostanie wpuszczona na terytorium USA lub każdy z imigrantów otrzyma 50 tysięcy dolarów.

Ulloa argumentuje, że “to niewielka suma, biorąc pod uwagę wszystko, co Stany Zjednoczone ukradły Hondurasowi”. Pieniądze miałyby pozwolić imigrantom na powrót do domu i otworzenie firmy.

Konsulat otrzymał od grupy list, w którym skrytykowano amerykańską interwencję w Ameryce Środkowej i zwrócono się do USA z prośbą o usunięcie z urzędu obecnego prezydenta Hondurasu, Orlando Hernandeza. Imigranci dali konsulatowi 72 godziny na udzielenie odpowiedzi.

Druga grupa imigrantów zwróciła się z kolei z wnioskiem o przyspieszenie procesu azylowego i przyjmowanie co najmniej 300 osób każdego dnia, podczas gdy obecnie w San Diego dopuszcza się maksymalnie 100 osób na dobę.

Z około 6000 imigrantów, którzy przybyli z Ameryki Środkowej do Tijuany, około 700 osób wróciło do domu, 300 zostało deportowanych, a 2500 złożyło wnioski o wizy humanitarne w Meksyku.

Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Hraball 25.12.2018 12:24

    Ja też chcę taką sumę za nic

  2. wloczykij 25.12.2018 14:19

    A nam żydzi nie oddadzą

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.