Groźne dla zdrowa sinice zaatakowały Bałtyk

Opublikowano: 21.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 769

Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitów sinic zamkniętych zostało pięć spośród około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie województwa pomorskiego. GIS ostrzega.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) informuje na swojej stronie internetowej o zamknięciu części kąpielisk w związku z pojawieniem się zakwitów sinic.

Decyzją GIS zamknięte zostały kąpieliska w Gdyni Redłowieoraz wszystkie trzy kąpieliskach zorganizowanych w Krynicy Morskiej. Sinice uniemożliwiają korzystanie z wody także na Helu – tzw. Mała plaża.

W pozostałych ponad 50 pomorskich kąpieliskach położonych nad Bałykiem, w tym 20 zlokalizowanych na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, woda jest zdatna do kąpieli.

Od kilku dni zakwit sinic utrzymuje się także w jeziorze Dobrogoszcz w powiecie kartuskim. Z tego powodu nieczynne jest kąpielisko zorganizowane we wsi Dobrogoszcz.

Sanepid przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, zalecany jest absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o