Groźna luka w oprogramowaniu Microsoftu

Opublikowano: 06.03.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1164

Ponad dwadzieścia tysięcy amerykańskich firm może zostać zhakowanych z powodu luk w oprogramowaniu Microsoftu – podał Reuters, powołując się na źródło.

Wcześniej Microsoft poinformował o ataku „chińskich hakerów” na lokalne wersje Microsoft Exchange Server w celu pozyskania informacji z różnych agencji w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z ustaleniami hakerzy mogą wykorzystywać oprogramowanie Exchange Server do cyfrowego szpiegostwa na szeroką skalę.

Microsoft twierdzi, że obecne ataki różnią się od tych zwykle przeprowadzanych przez „chińskich hakerów działających na szczeblu państwowym”.

„Najpierw hakerzy uzyskali dostęp do serwera Exchange za pomocą skradzionych haseł lub niewykrytych luk w zabezpieczeniach. Następnie stworzyli złośliwy skrypt, aby uzyskać zdalny dostęp do zhakowanego serwera, by pozyskać informacje z sieci firmowej” – poinformowała korporacja.

Biały Dom zapewnił, że uważnie monitoruje sytuację.

Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin zaprzeczył udziałowi chińskich władz w próbach włamania się do oprogramowania Microsoftu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Tak to jest jak się używa zamkniętych komercyjnych rozwiązań.