Gronkiewicz-Waltz udaje, że reaguje

Opublikowano: 27.08.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 756

Prezydent Warszawy po wielu miesiącach braku reakcji na kampanię w mediach dotyczącą nieprawidłowości przy prywatyzacji stołecznych nieruchomości, w końcu podjęła jakieś decyzje. Za późno i niewystarczające.

Od miesięcy w najważniejszych mediach pojawiają się artykuły i programy opisujące niesłychanie wyczerpująco aferalne tło reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Problem polega na tym, że opisywany proceder od lat był znany warszawskim urzędnikom i samej Gronkiewicz-Waltz. Informacje o podejrzanej reprywatyzacji pojawiały się też w innych mediach, spoza głównego nurtu, warszawska władza z łatwością mogła je więc ignorować. Obecnie szum publiczny jest tak duży, że prezydent stolicy nie mogła dłużej udawać, że nie słyszy.

Gronkiewcz-Waltz zawiadomiła media, że miejskie biuro gospodarki nieruchomościami będzie rozwiązane i stworzone od początku. Jego kierownictwo, w tym dyrektor Marcin Bajko, zostanie dyscyplinarnie zwolniony. Zostaną udostępnione listy wszystkich nieruchomości, którymi zajmował się mecenas Robert Nowaczyk, którego nazwisko pojawia się przy okazji zwrotu części działek wielomilionowej wartości.

Pani prezydent obiecała również, że zwróci się do rady miasta o powołanie komisji nadzwyczajnej w tej sprawie. Żeby rozbawić zebranych, obiecała że PO będzie miała w niej mniejszość.

Charakterystyczne, że pierwsza część konferencji odbyła się na ul. Czerskiej, przed siedzibą Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, która opisuje od pewnego czasu meandry reprywatyzacji warszawskiej. Na konferencji, jak informuje TVN24, byli też działacze partii Razem z transparentem „Najpierw ludzie, potem zyski”.

Wystąpienie prezydent Warszawy, która jest też wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, jest skandalem. Od lat warszawska władza bezczynnie przygląda się gigantycznym zyskom, które określona grupa ludzi uzyskuje na podejrzanych operacjach reprywatyzacyjnych. W tle są ludzkie nieszczęścia, przemoc i morderstwa. I nikt od dawna na to nie reaguje.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. emigrant001 28.08.2016 02:09

  i nie będzie reagował. POPIS o to zadba.

 2. robi1906 28.08.2016 14:48

  “Nasze kamienice, wasze ulice”.

  Nic się nie zmieniło i nie zmieni,
  przecież ta cała HG-W jest, j….. żydówką,
  więc o co to halo?.

  Polacy zdziwieni tym że są okradani?,
  tak jak wiecznie zdziwiony żółw?.

  Gdzie są mafiosi?, gdzie są środowiska kibicowskie?,
  Czy Legia nie może zmontować “ekipy”, która by broniła swoich ludzi przed żydami?,
  o co tu chodzi?,

  przecież gonieni Polacy z kamienic musieli być w szeregach kibolów, więc dlaczego Legia nie broni Polaków, tego nie rozumiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.