Greta Thunberg wyniesiona przez policjantów

Opublikowano: 18.01.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2502

Jak podają media, aktywistka Greta Thunberg została zatrzymana przez niemiecką policję. Brała udział w protestach przeciw wyburzeniu wioski Lützerath.

W Lutzerath w Nadrenii Północnej-Westfalii planowana jest likwidacji wsi, na terenie której niemieckie kopalnie chcą wydobywać węgiel brunatny. „Plany te nie podobają się aktywistom klimatycznym, którzy organizują protesty. Podczas jednego z nich Greta Thunberg została zatrzymana przez niemiecką policję” – podaje brytyjski portal „Sky News”. Jak pisze Gazeta.pl, policja informuje, że 20-latka nie została zatrzymana, a funkcjonariusze chcieli ją tylko wylegitymować. Greta Thunberg była widziana w policyjnym aucie.

Wioska Lutzerath ma zostać zlikwidowana w związku z rozszerzeniem działalności kopalni węgla brunatnego, należącej do koncernu RWE. Od środy funkcjonariusze usuwają stamtąd aktywistów klimatycznych.

https://www.youtube.com/watch?v=Icl1Uc4du3k

Podczas wcześniejszego protestu aktywiścik zabarykadowali się w opuszczonych przez mieszkańców domach. Doszło do starć z policją. Aktywiści użyli koktajli Mołotowa. Wydarzenia te odbiły się szerokim echem w niemieckiej prasie. Komentatorzy podkreślają, że ekoterroryści przekroczyli linię dzielącą ich od stania się przestępcami.

„Od wczoraj płoną barykady w ruinach wioski, z których aktywiści zrobili twierdzę, latają koktajle Mołotowa, a zakapturzeni mężczyźni ciskają kamieniami w policjantów. […] Nie jest łatwo dostrzec w tym coś innego niż terror przeciwko państwu prawa i jego przedstawicielom, którzy nie robią nic innego niż realizowanie demokratycznych decyzji” – czytamy w „Muenchner Merkur”.

Dziennikarz dodaje, że używanie koktajli Mołotowa przeciwko „niesprawiedliwym reżimom” jest jak najbardziej uzasadnione, w przeciwieństwie do atakowania „państwa prawa i jego demokratycznych decyzji”.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DW.com, Gazeta.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. sga 18.01.2023 14:30

  otoz i ekoterrorysci
  musza sie jakos bronic
  przed
  teroryzmem panstwowym.

 2. replikant3d 18.01.2023 18:06

  Jedni warci drugich…ech….

 3. Venom 18.01.2023 22:25

  To wszystko na pokaz bzdura

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.