Grecy tworzą przeciwimigracyjną barierę na morzu

Opublikowano: 01.02.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1406

Ministerstwo obrony Grecji ogłosiło przetarg na stworzenie pływającej bariery o długości 2,7 km, która zabezpieczałaby wyspę Lesbos przed przypływającymi na nią z Turcji imigrantami.

Bariera ma wystawać o pół metra nad powierzchnię wody i mieć światła sygnalizacyjne, dzięki czemu będzie widoczna również w nocy. Szacunkowy koszt to pół miliona euro. Jeśli bariera okaże się skuteczna, ministerstwo planuje stworzenie dłuższej bariery, piętnastokilometrowej.

W ubiegłym roku do Grecji przypłynęło 60 tysięcy osób; w obozach na greckich wyspach przebywa około 40 tysięcy imigrantów, parokrotnie więcej, niż obozy są w stanie pomieścić. Grecja nie radzi sobie z odsyłaniem imigrantów do Turcji, chociaż porozumienie z 2016 roku przewiduje taką możliwość.

Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 01.02.2020 11:34

  cała Afryka chce siedzieć na socjalu pracującej garstki Europejczyków

 2. MasaKalambura 01.02.2020 12:33

  Myślę, że cała Afryka wolałaby w Afryce mieć poziom europejski. Ale nie umie a świat nie chce jej w tym pomóc.

  Taka na przykład Europa czy USA nie może do tego dopuścić, by na rynki żywności zaczęły płynąć statki z ziarnem Afryki. Dotacje do żywności i skryte działania służb postkolonialnych (wywoływanie kryzysów i wojen) i brak edukacji widać gołym okiem.

 3. realista 01.02.2020 13:03

  chodzi tylko o przygotowanie gleby pod ferment, bo jak jest ferment to jest potrzeba wtedy przewalania kasy w celu zapobiegania fermentowi. tu nie ma aż takiej filozofii… do czego by inaczej byli politycy, i na czym zarabialiby turbobiznesmeni?… sieją, aby zbierać… .. .

 4. LichoNiespi 01.02.2020 14:53

  Do powyzszego artykulu……nie tedy droga, kasa pojdzie w morze a kase te mozna przeznaczyc na lepsze cele….
  azeby powstrzymac inwazje tych czy innych ludzi nalezy zrobic to co bylo na granicach odmiennych ustrojow politycznych w minionych latach….

 5. Fire 01.02.2020 18:19

  Mało humanitarnie, ale zawsze najlepszą barierą przy nielegalnym przekraczaniu granic krajów było strzelanie bez ostrzeżenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.