Grecja wycofała żołnierzy z Afganistanu

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 331

Ministerstwo Obrony Grecji zakończyło wycofywanie podległych mu jednostek wojskowych z Afganistanu. Kabul opuścili wszyscy żołnierze ze specjalnego batalionu, zabierając ze sobą wszystkie środki materialne.

Tym sposobem zakończyła się misja greckich sił w Afganistanie, rozpoczęta 17 lutego 2002 roku. Ministerstwo wyjaśniło wycofanie wojskowych zmniejszeniem budżetu wojskowego i oszczędzaniem na wydatkach wojskowych. W 2011 roku na utrzymywanie misji wojskowej w Afganistanie wydano 6,8 mln euro, a w 2010 roku – 7,7 mln euro.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. davidoski 02.12.2012 13:31

    Ciekawe uzasadnienie. Można rozumieć więc, że przerwanie udziału w nielegalnej okupacji innego kraju, spowodowane zostało względami ekonomicznymi, a nie jakimiś tam skrupułami moralnymi. Brawo!

  2. danush 02.12.2012 22:00

    Wspaniale Pan to ujął davidoski.Ponieważ rzad RP. nie przyznałby się ani do względów ekonomicznych ani tym bardziej do skrupułów moralnych może mógłby wycofać jednostki wojskowe z powodu np….No właśnie…Jakich powodów?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.