Nie dolecisz z Libii do Grecji, Włoch i na Maltę

Opublikowano: 28.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 324

Dziwne rzeczy dzieją się na Morzu Śródziemnym. Niemal równocześnie trzy kraje basenu Morza Śródziemnego zamknęły swoją przestrzeń powietrzną NOTAM dla samolotów odlatujących z Libii. Wyjątki są nieliczne i dotyczą transportu wojskowego i ewakuowanych. Jednocześnie odbywają się trzy ćwiczenia NATO, ale zamknięcie przestrzeni powietrznej nie ma z nimi nic wspólnego.

Pierwszym krajem, który zamknął przestrzeń powietrzną dla samolotów odlatujących z Libii były Włochy, a następnie Malta. Dziś przyszła kolej na Grecję. Wszystkie trzy kraje wydały odpowiednie NOTAM.

Włochy w dniu 11 maja zamknęły przestrzeń powietrzną do 8 sierpnia 2016 roku. W tym samym czasie dołączyła Malta, która wydała swój NOTAM w dniu 12 maja.

Grecja wystosowała swój NOTAM 25 maja, a okres zakazu samolotów z Libii będzie trwał do 8 września 2016 r.

Pokrywający się okres NOTAM dla tych krajów obejmuje czas od 25 maja do 08 sierpnia 2016.

Co ciekawe w greckim NOTAM samoloty typu “samoloty wojskowe innych narodów, loty państwowe lub inne loty typu VIP, samoloty pogotowia” nie są objęte zakazem. Włochy również rejestrują pewne wyjątki, ale nie dla “samolotów pogotowia”.

Dlaczego Grecja, Włochy i Malta musiały zamknąć swoją przestrzenią powietrzną i terytoria dla samolotów odlatujących z Libii? Czy jest coś, o czym wiedzą sojusznicy NATO? Albo samo NATO? Coś takiego jak bezpośrednia interwencja przeciwko Libii? Na początku kwietnia prezydent USA Barack Obama i sekretarz generalny Jens Stoltenrbg oświadczyli, że mogą pomóc Libii w walce z islamskim kalifatem.

Internetowy serwis obronny OnAlert.gr który opublikował oryginalny artykuł zauważa, że od 17 maja obok Krety mają miejsce ćwiczenia NATO “Phoenix Express 2016”.

Scenariusze ćwiczeń koncentrują się geograficznie na Afryce Północnej. Siły, które uczestniczą w Phoenix 2016 to: Algieria, Egipt, Grecja, Włochy, Malta, Maroko, Mauretania, Hiszpania, Tunezja, Turcja i Stany Zjednoczone.

“Część ćwiczeń na morzu przetestuje europejską, amerykańską i afrykańską zdolności sił w zakresie zwalczania nielegalnej imigracji, nielegalnego handlu i przepływu materiałów do produkcji broni masowego rażenia. Dodatkowo, uczestniczące siły będą współpracować, aby ćwiczyć procedury wyszukiwania i ratunku w przypadkach, gdy statki znajdują się w niebezpieczeństwie.”

(…) Tak więc wygląda na to, że Grecja będzie odgrywać znaczącą rolę w ewentualnej interwencji przeciwko Libii. Będzie przyjmowała samoloty z ewakuowanymi z Libii, VIP-owskie i inne…

Nie jest jasne, czy sąsiedzi Libii – Egipt, Algieria i Tunezja – wydały podobne NOTAM.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o