Grecja będzie deportować 10 000 nielegalnych imigrantów

Opublikowano: 02.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

Grecja zamierza deportować 10 tysięcy nielegalnych imigrantów, ale nie natychmiast, lecz do końca przyszłego roku. Takie są ustalenia greckiego rządu po pożarze i zamieszkach, do których doszło w największym obozie dla imigrantów Moria na wyspie Lesbos.

W obozie przewidzianym na 4 tysiące osób przebywa 13 tysięcy imigrantów. Podobnie zatłoczone są obozy na innych wyspach, jest to efekt nie odsyłania imigrantów do Turcji, co było przedmiotem umowy Unii z Turcją w 2016 roku.

Oprócz odsyłania imigrantów Grecja zamierza stworzyć specjalne zamknięte ośrodki dla osób, które mają zostać deportowane oraz dla osób bez dokumentów, obecnie wszyscy, razem z osobami czekającymi na decyzje azylowe, przebywają w tych samych obozach. Zamierza też przenieść część osób do obozów dla imigrantów na lądzie stałym, a tych, którzy nie będą się zgadzali, zamierza deportować. Zaostrzenie polityki imigracyjnej to polityka nowego rządu, który objął władzę w Grecji trzy miesiące temu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o