Grecja będzie deportować 10 000 nielegalnych imigrantów

Opublikowano: 02.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 83

Grecja zamierza deportować 10 tysięcy nielegalnych imigrantów, ale nie natychmiast, lecz do końca przyszłego roku. Takie są ustalenia greckiego rządu po pożarze i zamieszkach, do których doszło w największym obozie dla imigrantów Moria na wyspie Lesbos.

W obozie przewidzianym na 4 tysiące osób przebywa 13 tysięcy imigrantów. Podobnie zatłoczone są obozy na innych wyspach, jest to efekt nie odsyłania imigrantów do Turcji, co było przedmiotem umowy Unii z Turcją w 2016 roku.

Oprócz odsyłania imigrantów Grecja zamierza stworzyć specjalne zamknięte ośrodki dla osób, które mają zostać deportowane oraz dla osób bez dokumentów, obecnie wszyscy, razem z osobami czekającymi na decyzje azylowe, przebywają w tych samych obozach. Zamierza też przenieść część osób do obozów dla imigrantów na lądzie stałym, a tych, którzy nie będą się zgadzali, zamierza deportować. Zaostrzenie polityki imigracyjnej to polityka nowego rządu, który objął władzę w Grecji trzy miesiące temu.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o