Gowin wzywa do szczególnej ochrony Izraela

Opublikowano: 24.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1720

Fetowanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i Armii Czerwonej przez izraelskie władze nie przeszkadza Jarosławowi Gowinowi. Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego uważa, że Izrael powinien zostać objęty „szczególną ochroną ze strony świata Zachodu”, ponieważ w przypadku jej cofnięcia „groziłby nam kolejny Holokaust”.

„Nasze relacje z państwem Izrael są od około roku w fazie naturalnego lekkiego zamrożenia, wynikającego z niestabilności izraelskiej sceny politycznej. Nie zmienia to mojego przekonania, że strategicznie Polska i Izrael są geopolitycznymi sojusznikami. W sprawie prawdy o Holokauście nasz głos wybrzmi w poniedziałek w czasie uroczystości w Auschwitz i będzie to głos prezydenta Andrzeja Dudy- twierdził Gowin w wywiadzie dla Radia ZET.

„Izrael jest państwem, które wymaga szczególnej ochrony ze strony całego świata Zachodu. Gdyby ta ochrona została cofnięta, groziłby nam kolejny Holokaust. Nie należy bagatelizować i pomniejszać rangi zagrożeń, które stoją przed państwem Izrael. My wszyscy powinniśmy się z tym państwem solidaryzować” – dodał wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Lider Porozumienia jest jednym z głównych przedstawicieli prawicowego syjonizmu w Polsce. Gowin w maju 2018 roku przebywał w Izraelu podczas kryzysu związanego z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, mającą karać za przypisywanie Polsce współodpowiedzialności za Holokaust. Zachwalał on wówczas atmosferę swoich spotkań z czołowymi izraelskimi politykami, a także zapowiadał wzmocnienie współpracy z Izraelem na tle edukacji i nowych technologii.

Na podstawie: Radiozet.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. cacor 24.01.2020 13:51

  Czytam takie wypowiedzi, dochodzę do jednego wniosku:
  albo fake, albo to nie Polak (czyli Żyd z krwi i kości) mówiący w języku polskim.

 2. LichoNiespi 24.01.2020 14:01

  Podobno jak nie ktorzy mowia /mowiom/ w tzw polskim nie-rzadzie lub w nierzadzie znajduje sie okolo 85% ludzi wyznania mojrzesowego. Ktos kiedys wpadlt na pomysl jak odruznic jednych od drugich i okazuje sie ze to jeszcze jest w Polsce dosyc dobry sposob.
  Pisze ze to jeszcze jest gdyz moze zaistniec taka sytuacja ze zmuszom Polakow rodzaju meskiego do obrzezania i wtenczas bedzie to co jest u tzw kombojow ze obecnie nikt nie wie kto jest kto ale oni zawsze sibie znajdom.
  Tak wiec panie Gowin do dziela kim jeste pan.

 3. franek 24.01.2020 23:37

  (Naruszenie regulaminu – wyzwiska. Admin)

 4. radical3dom 25.01.2020 11:28

  Czyżby Gowin ujawnił swoje pochodzenie? “Izrael powinien zostać objęty „szczególną ochroną ze strony świata Zachodu”, ponieważ w przypadku jej cofnięcia „groziłby nam kolejny Holokaust”” Z tego co mi wiadomo to żydzi holokaust zawłaszczają tylko sobie wiec gowin boi się że zostanie zholokaustowany. Poza tym chciałem powiedzieć, Gowin jedź do prawdziwej ojczyzny , albo na księżyc!!

 5. radical3dom 25.01.2020 11:32

  ps. dlaczego żydzi czują się tacy zagrożeni? hinczycy nie są amerykanie nie sa, polacy nie sa w zagrozeniu tylko “najwartosciowszy żyd jest pod stałym ostrzałem” dlaczego pytam??

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.