Gowin nie pozwoli na „dyktat pracowników”

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1978

Nominacja Jarosława Gowina na ministra rozwoju, pracy i technologii wzbudziła spore kontrowersje w środowiskach pracowniczych. Lider Porozumienia odniósł się więc do stanowiska wyrażonego przez NSZZ „Solidarność”. Gowin w programie TVN-u zapowiedział więc, że zrobi wszystko, aby nie było „ani dyktatu związków zawodowych, ani dyktatu pracowników”.

Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej zrezygnował z rządowej posady w kwietniu. Pokłócił się bowiem z Prawą i Sprawiedliwością o organizację tegorocznych wyborów prezydenckich. Wówczas Gowin opuszczał gabinet Mateusza Morawieckiego będąc wicepremierem i ministrem szkolnictwa wyższego. Teraz powrócił w nowej roli, co nie spodobało się reprezentantom pracowników.

Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”, w ubiegłym tygodniu stwierdził wprost, że nominacja Gowina to „naplucie w twarz” wszystkim pracownikom, którzy głosowali na Zjednoczoną Prawicę. Lider związkowców przypomniał kontrowersyjne głosowania szefa Porozumienia za rządów PO i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gowin popierał wówczas rozwiązania wymierzone w pracowników, stąd Duda określił go mianem „skrajnego liberała”.

Szef resortu rozwoju, pracy i technologii odniósł się do tych słów jako gość TVN-u, a dokładniej Moniki Olejnik. Gowin zapowiedział więc, że „jako wicepremier zrobi wszystko, żeby nie było niczyjego dyktatu. Ani dyktatu związków zawodowych, ani dyktatu pracowników”. Zamiast tego były polityk Platformy stwierdził, iż jego celem jest „ochrona bezpiecznych miejsc pracy dla Polaków”.

Na podstawie: Tysol.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 08.10.2020 16:50

    Gowin to chyba jedno z największych nieszczęść jakie spotkało Polskę powojenną

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.