Gospodarka Węgier kwitnie

Opublikowano: 24.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1188

Główny Urząd Statystyczny (KSH) Węgier podał, że w drugim kwartale węgierski produkt krajowy brutto wzrósł o 6,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Analitycy spodziewali się niższego rocznego wzrostu PKB, o 6,1%.

Węgierski minister finansów Mihály Varga podkreślił, że Węgry rozwijają się pomimo wojny na Ukrainie, która wywarła ogromną presję na gospodarki Europy Środkowej. Zauważył, że 6,5-procentowy wzrost PKB w drugim kwartale następuje po 8,2-procentowym wzroście w kwartale pierwszym.

Podczas gdy w obliczu najbliższej zimy Węgry stoją przed poważnymi wyzwaniami z powodu trwającego kryzysu energetycznego w Europie, liczby z pewnością rozwiewają pewne obawy i zwiększają zaufanie do gospodarki.
Przemysł i usługi

Z danych wynika, że ​​największy udział we wzroście miał przemysł i usługi. Szczególnie istotny był rozwój przemysłu spożywczego i produkcji urządzeń elektrycznych, a wśród usług rynkowych rozwój usług noclegowych, gastronomicznych oraz transportowo-magazynowych. Wzrost ograniczył znaczący spadek w rolnictwie.

GUS ogłosi szczegółowe dane o PKB za II kwartał 1 września.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMX News
Źródło: MediaNarodowe.com

15

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.