Goście z NATO będą uciekać jak szczury!

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 587

Do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów trzeba mieć pełen szacunek i zrozumienie. Niestety po wczorajszym dniu trudno takim szacunkiem obdarzyć kobiety protestujące w budynku polskiego parlamentu. Ich zachowanie stało się zupełnie żenujące. Szkodzą one zarówno sobie, jak i sprawie, na rzecz której protestują. Groźba sparaliżowania Zgromadzenia Parlamentarnego NATO (cytat: “Goście z NATO będą uciekać jak szczury!”) przelała czarę goryczy. Czas najwyższy rozważyć opcję przeniesienia protestujących osób poza budynek polskiego parlamentu.

Uczestniczka przepychanek ze Strażą Marszałkowską w Sejmie pokazuje zadrapania i siniaki twierdząc, że tak potraktowali ją funkcjonariusze. Okazało się jednak, że podczas szarpaniny “zaplątała się” w sznurek od rolety by potem pokazać mediom “ślady przemocy”.

Kobiety prowadzące protest okupacyjny w Sejmie próbowały wczoraj wywiesić na budynku polskiego parlamentu transparent. Z racji tej, że jest to zakazane, doszło do przepychanki z interweniującymi funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej. W trakcie szarpaniny jedna z uczestniczek protestu krzyknęła: “Goście z NATO będą uciekać jak szczury!”, po czym dodała: “Będzie wstyd na cały świat”.

Do tej pory starałem się nie zajmować jednoznacznego stanowiska w sprawie osób protestujących na terenie budynku polskiego parlamentu. Przemawiały do mnie argumenty dotyczące dobra osób niepełnosprawnych oraz ciężkiego losu ich opiekunów. Niestety, po wczorajszym dniu coraz bardziej przekonuję się do stanowiska, że grupa okupujących Sejm kobiet w istocie nie chce porozumienia uwzględniającego dobro swoich dzieci, lecz politycznej konfrontacji, a groźba sparaliżowania lub istotnego utrudnienia organizacji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO tylko to potwierdza.

“To, że masz niepełnosprawne dziecko, nie zwalnia Cię z powinności przestrzegania reguł szeroko pojętej kultury osobistej. To, że masz niepełnosprawne dziecko nie uprawnia Cię do lżenia ludzi wykonujących swoją pracę – strażników w Sejmie, kasjerek, konduktorów, kogokolwiek innego” – napisał wczoraj na “Twitterze” Mateusz Parys i w zasadzie trudno odmówić mu racji. Zachowanie kilku kobiet stało się najzwyczajniej w świecie żenujące. Robią one czarny pijar nie tylko sobie, ale przede wszystkim sprawie, na rzecz której protestują.

Nie mam wątpliwości, że organizacje i środowiska skupiające rodziny posiadające niepełnosprawne dzieci powinny czym prędzej doprowadzić do zakończenia protestu okupacyjnego w Sejmie i ograniczenia roli, jaką dziś wśród protestujących pełni pani Hartwich. Wszak szantażem, groźbami i nieomal jawnym upolitycznieniem tego protestu oddala ona możliwości zawarcia satysfakcjonującego kompromisu, a jednocześnie bezpowrotnie niweluje pokłady społecznej sympatii, jakie formułowały się wokół protestujących na początkowym etapie tego sporu.

Na podstawie: TVP.info, Twitter.com
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. gajowy 25.05.2018 15:24

  @Admin WM
  “Okazało się jednak, że podczas szarpaniny zrobiła je na jej prośbę inna uczestniczka zajścia by potem pokazać mediom.” – To informacja sprawdzona czy przekaz TVP.info?

 2. Niewypadamiteraz 26.05.2018 02:00

  Ani PO, ani PiS. Osoby decyzyjne w tych partiach reprezentują w większości porażająco niski poziom osobisty, który skutkuje między innymi uznaniową moralnością i brakiem szacunku dla odmiennych poglądów.

 3. rumcajs 26.05.2018 09:37

  Przypomniał mi sie wywiad , dość dawno z jakimś antyterrorystą, który stwiedził, że kobiety terroryski sa zabijane jako pierwsze…. Druga anegdotka, to pytanie….Czym sie rózni żona od terrorysty…. Ano tym, że z terrorysta da sie negocjowac….
  Pan Odkrywca jak zwykle sieje to kod-owskie prawie prawdy i propagande…. ten transparent jest dowodem upolitycznienia tego sporu, niepodważalnym, bo tylko poseł mugł go wnieść. Dalej, prawo zabrania umieszczania na budynku parlamentu czegokolwiek, zatem na polecenie strazy, powinny odstapic od tej czynności, to jest próby zawieszenia transparentu. Dalsze próby, jak to sie mówi, chocby po trupach, jego zawieszenia, musiały spowodowac skorzystanie z przymusu bezpośredniego strazy, do czego ma prawo.
  Te panie juz działaja jak terrorystki, ba nawet terroryzują swoje dzieci, które chyba nie rozumieja tej hucpy, i chca juz zwyczajnie do domu. Pani hartwich, zamykała dłonia usta swemu synowi, bo mówił coś innego, niz ona by chciała.
  Podzielam pogląd Admina, te panie juz kompromituja nie tylko siebie, ale całe srodowisko, co dobitnie udowadniaja sondaże, gdzie wiekszośc polaków tak juz ten “protest” odbiera…
  Straszenie upadkiem ZUS-u jest juz nieaktualne, bo zus juz dawno płaci z dodatkowej kasy, z naszych podatków…
  Jesli mamy szukac kasy, to nalezy siegnąc po te 200 pare miliardów rozkradzionych przez poprzedni rząd, odbierając majatki beneficjentom przekretów “vatowskich” i innych afer…Wtedy wystarczy na wszystkie żądania rozjuszonych matron z sejmu, i na wiele innych kwestii, jak choćby podniesienie kwoty wolnej od podatku.

 4. Gats 26.05.2018 10:56

  Przegonić z Sejmu, ile jeszcze ten polityczny kabaret ma trwać ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.