Górale po feriach otworzą biznesy

Opublikowano: 12.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2137

Już w grudniu na Podhalu Sebastian Pitoń założył inicjatywę „Góralskie Veto” i domagał się odmrożenie gospodarki turystycznej pod Tatrami. Dołącza do niego coraz więcej osób, góralskich przedsiębiorców, poszkodowanych w wyniku obostrzeń rządowych spowodowanych przez lockdown.

„Rozporządzenia Rządu są niezgodne z Konstytucją. To Rząd łamie prawo. Ci, którzy się sprzeciwiają bezprawnym rozporządzeniom niszczącym Polskę i Polaków, są obrońcami prawa nie buntownikami” – czytamy na profilu „Góralskie Veto”.

Wczoraj w Zakopanem Pitoń przemawiał na konferencji prasowej, na którą zaprosił lokalne media. Twierdzi, ze stoją za nim miliony a nawet miliardy przedsiębiorców z Polski i całego świata, dla których wyznacza trendy ruchu oporu.

Domaga się natychmiastowego uruchomienia turystyki na Podhalu i grozi, że jeśli rząd na to nie pozwoli, wolny lud góralski i tak zrobi po swojemu. Po 18 stycznia deklaruje powrót do normalnego funkcjonowania, z rządowym przyzwoleniem albo bez.

Pitoń wieszczy wykupienie polskiego biznesu turystycznego przez zagraniczne kapitały po plajcie przedsiębiorców. „To ostatni moment, bo za miesiąc powrót do normalności nie będzie już możliwy. Dziś jeszcze jest szansa, że wyjdziemy na tym całkiem dobrze. To moment kulminacji – teraz albo nigdy”. „Prawo do pracy wynika z prawa naturalnego, czy też z boskich praw, jest naszym przyrodzonym prawem i to jest coś co nam się absolutnie należy i nie będziemy rządu o nic prosić. Rząd jeśli uważa się jeszcze za ludzi i ma sumienie, niech błaga Boga o przebaczenie. Na nas już niech nie liczą” – grzmi ubrany w tradycyjny strój góralski Sebastian Pitoń.

Zwolennicy ruchu „Góralskie Veto” nie wierzą w pandemię Covid-19. Odradzają szczepienia, a najchętniej by ich zakazali. Pitoń nazywa szczepionkę Pfizera eksperymentem medycznym, eksperymentem na ludziach. „Będziemy tworzyć akcje informacyjne, żeby wyzwolić ludzi ze strachu przed wirusem. Współczujemy ludziom, że tak bardzo się boją. Nasz plan na dalsze działania wyjawimy niedługo” – zapowiada Pitoń.

Górale faktycznie zostali mocno poszkodowani przez rządowe decyzje, chaotyczne i często pozbawione logiki. Niestety po raz kolejny społeczny gniew przejmują środowiska skrajnie prawicowe, tak jak w przypadku „Góralskiego Veta”, są to ludzie związani ze Zjednoczoną Prawicą i Konfederacją.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.