„Gorący” weekend w USA

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 772

Agenci federalni wielokrotnie użyli gazu łzawiącego by rozproszyć demonstrantów podczas zamieszek w amerykańskich miastach. W weekend protesty przybrały gwałtowny obrót w kilku amerykańskich miastach, a demonstranci starli się z agentami federalnymi skierowanymi przez Prezydenta Trumpa przed budynkiem sądu w Portland w stanie Oregon, w Seattle zmuszono policję do wycofania się na komisariat. W Kalifornii i Wirginii podpalano samochody.

Protest przeciwko przemocy policyjnej w Austin w Teksasie pociągnął za sobą ofiary śmiertelne, gdy kierowca samochodu, który wjechał w tłum maszerujących, otworzył ogień do uzbrojonego demonstranta, gdy ten zbliżył się do pojazdu. Inna osoba została postrzelona w Aurora w stanie Kolorado po tym, jak samochód przejechał tam przez protest.

Zamieszki w sobotę i wczesną niedzielę były kontynuacją wielu tygodni protestów „przeciwko niesprawiedliwości rasowej”, które wybuchły po śmierci George’a Floyda 25 maja w Minneapolis.

W Portland tysiące ludzi zebrało się w sobotę wieczorem. Protestujący przedarli się przez ogrodzenie otaczające budynek sądu federalnego miasta, w którym stacjonowali agenci federalni.

Protestujący w Oakland w Kalifornii, podpalili gmach sądu, uszkodzili komisariat policji, wybili okna, pomalowali graffiti, wystrzelili fajerwerki i wycelowali lasery w funkcjonariuszy po pokojowej demonstracji, która w sobotę wieczorem przerodziła się w zamieszki, podała policja.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.