„Gorący” weekend w USA

Opublikowano: 27.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 891

Agenci federalni wielokrotnie użyli gazu łzawiącego by rozproszyć demonstrantów podczas zamieszek w amerykańskich miastach. W weekend protesty przybrały gwałtowny obrót w kilku amerykańskich miastach, a demonstranci starli się z agentami federalnymi skierowanymi przez Prezydenta Trumpa przed budynkiem sądu w Portland w stanie Oregon, w Seattle zmuszono policję do wycofania się na komisariat. W Kalifornii i Wirginii podpalano samochody.

Protest przeciwko przemocy policyjnej w Austin w Teksasie pociągnął za sobą ofiary śmiertelne, gdy kierowca samochodu, który wjechał w tłum maszerujących, otworzył ogień do uzbrojonego demonstranta, gdy ten zbliżył się do pojazdu. Inna osoba została postrzelona w Aurora w stanie Kolorado po tym, jak samochód przejechał tam przez protest.

Zamieszki w sobotę i wczesną niedzielę były kontynuacją wielu tygodni protestów „przeciwko niesprawiedliwości rasowej”, które wybuchły po śmierci George’a Floyda 25 maja w Minneapolis.

W Portland tysiące ludzi zebrało się w sobotę wieczorem. Protestujący przedarli się przez ogrodzenie otaczające budynek sądu federalnego miasta, w którym stacjonowali agenci federalni.

Protestujący w Oakland w Kalifornii, podpalili gmach sądu, uszkodzili komisariat policji, wybili okna, pomalowali graffiti, wystrzelili fajerwerki i wycelowali lasery w funkcjonariuszy po pokojowej demonstracji, która w sobotę wieczorem przerodziła się w zamieszki, podała policja.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o