Google skupuje firmy produkujące roboty

Opublikowano: 19.12.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy korporacja Google kupiał juz 8 firm zajmujących się robotyką. Przed kilkoma dniami poinformowano, że doszło do zakupu słynnej firmy pracującej dla DARPA, Boston Dynamics. Znana jest ona z tworzenia robotów wojskowych, budowanych na zlecenie amerykańskiej armii (roboty tj. BigDog, Cheetah i Atlas). Gigant Internetu wyjaśnia zakup zamiarem rozwoju zautomatyzowanych systemów dla logistyki, montażu, pakowania i wysyłki różnego rodzaju produktów.

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego Google kupił firmę do produkcji robotów wojskowych? Boston Dynamics faktycznie posiada prototypy maszyny do dostarczania ładunków w trudnym terenie, ale to nie oznacza, że chodzi o ochronę listonoszy. Boston Dynamics, która stała się teraz częścią Google, będzie nadal pracować dla Departamentu Obrony USA. Wcześniej internetowy potentat zakupił kilka robotów od firmy, którą przejął tj. Schaft, Bot i Dolly.

Ale to nie wszystkie plany zakładające rozwój nowych technologii. Już w tej chwili Google może kontrolować całe społeczeństwa i praktycznie całą ludzkość. Odbywa się to poprzez amerykański wywiad lub nieświadomie na własne życzenie ludzi, a wręcz z ich własnej inicjatywy, ponieważ dziś prawie każdy używa komputera w domu.

Magazyn Haker opublikował streszczenie artykułu zamieszczonego w Washington Post. Wynika z niego, że Google śledzi ruch użytkowników przez Internet za pomocą identyfikatorów Google PREFID. I mimo, że ten identyfikator nie może ustalić tożsamości osoby, pozwala wybrać ruch strumienia, który należy do konkretnego użytkownika. Prowadzone jest swojego rodzaju „słuchanie ruchu” poprzez używanie tzw. „ciasteczek identyfikacyjnych”.

Spełniają się czarne scenariusze i bynajmniej nie jest to fantastyka. Marzeniem każdego tyrana w historii było dostanie się do każdego domu, do każdego umysłu. Dziś to szaleństwo sprzedawane jest nam, jako rozwój innowacji. I czymże są rewelacje Snowdena wobec problemu ochrony większości ludzi, korzystających na co dzień z Google? Do łask muszą powrócić dane zapisywane na papierze, a najlepszą ochroną informacji przed kradzieżą ponownie stanie się solidny sejf.

Autor: talinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
free_man
Użytkownik
free_man

A co mają czekać aż dolar USA będzie wart tyle co Dolar Zimbabwe?
Mają kase to kupują póki jest ona coś warta. Sektor robotów to przyszłość więc interes podwójnie dobry.