Google planuje monitorować nasze nastroje i ruchy

Opublikowano: 29.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2849

Patenty opublikowane niedawno przez Google dają wgląd w plany rozwoju firmy. Chociaż nie gwarantują tego, że na ich bazie pojawią się konkretne produkty to są pewną wskazówką co do interesujących firmę kierunków rozwoju. Zakres prywatności jaką porzuciliśmy na rzecz Google, Facebooka i innych, jest niczym w porównaniu do tego co stanie się jeśli te firmy zrealizują swoje plany.

Te patenty informują nas, że Google opracowuje produkty dla inteligentnego domu, które są w stanie nas wszędzie podsłuchiwać, dowiadując się o nas coraz więcej, by lepiej kierować do nas reklamy.

To znacznie więcej niż obecny głośnik Google Home, który jest promowany, aby odpowiadać na nasze pytania i dostarczać użytecznych informacji oraz termostat firmy Nest, którego właścicielem jest Google, a który mierzy warunki środowiskowe w naszym domu. Patenty opisują czujniki i kamery zamontowane w każdym pomieszczeniu, aby nas śledzić i analizować co robimy w naszym domu.

Cały dom ma być monitorowany 24/7:

Patenty opisują przykładową sytuację, w której kamery rozpoznają obraz gwiazdy filmowej na koszulce domownika, łączą go z historią przeglądania informacji w sieci i wysyłają mu ogłoszenie o nowym filmie w którym znajduje się gwiazda.

Monitorowanie jest nawet w toaletach. System w kuchni może sugerować odpowiedni posiłek:

Jeden z patentów, 10,114,351 brzmi: “Zgodnie z przykładami wdrożenia, inteligentne środowisko domowe może być wyposażone w inteligentną politykę, która wykorzystuje inteligentne urządzenia do monitorowania aktywności w środowisku inteligentnego urządzenia, do raportowania o działaniach oraz by zapewnić sterowanie inteligentnymi urządzeniami w oparciu o te działania.”

Tak więc wyraźnie chcą nas monitorować i zapisywać informacje o naszych działaniach.

Następnie w języku prawniczym opisano inny przykład. Warto podać tutaj dokładny opis, aby zrozumieć co jest planowane. W szczególności istotne jest ostatnie zdanie:

„Przykładowo, o dużej mocy procesor 20 i procesor 22 o małej mocy mogą wykrywać, kiedy miejsce (np. Dom lub pokój) jest zajęte (obejmuje to obecność człowieka), włącznie z tym czy jest zajęty przez określoną osobę lub jest zajęty przez określoną liczbę osób (np. w odniesieniu do jednego lub więcej zakresów). W jednym przykładzie wdrożenia wykrycie może nastąpić, na przykład, poprzez analizę sygnałów z mikrofonu, wykrywanie ruchów użytkownika (np. przed urządzeniem), wykrywanie otwierania i zamykania drzwi lub bram garażowych, wykrywanie sygnałów bezprzewodowych, wykrywanie protokołu internetowego (IP) adresu odebranego sygnału, wykrycie działania jednego lub większej liczby urządzeń w oknie czasowym lub tym podobne. Co więcej, procesor 20 o dużej mocy i procesor 22 o małej mocy mogą zawierać technologię rozpoznawania obrazu, aby identyfikować konkretnych użytkowników lub przedmioty.”

Innymi słowy celem tych urządzeń jest śledzenie nas w całym domu, obserwowanie, kto jest w każdym pokoju, gdzie się poruszamy i co robimy.

Drugi patent proponuje system inteligentnego domu, który miałby pomagać w prowadzeniu gospodarstwa domowego, wykorzystując czujniki i kamery do ograniczenia zachowań dzieci.

Rodzice mogą zaprogramować urządzenie, które odnotuje, czy też podsłucha “nieprzyzwoity język” u dzieci, będzie monitorował korzystanie z Internetu pod kątem treści dla dorosłych lub treści kontrowersyjnych, lub będzie używał “czujników obecności”, aby określić, czy niektóre obszary domu są wykorzystywane, gdy nie ma rodziców: na przykład szafka z alkoholem.

System można ustawić, by „inteligentne światła zmieniły kolor na czerwony i migały” jako ostrzeżenie dla dzieci lub nawet wyłączyć światła i urządzenia, jeśli są uziemione.

Systemy inteligentnego domu do złudzenia przypominają monitorowane mieszkania z lektury “1984”:

Na podstawie: PJMedia.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.