Google dokładniej prześwietli Twoje maile

Opublikowano: 04.04.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

Gmail jest w trakcie opracowywania nowego systemu reklam, którego celem będzie badanie zainteresowań użytkowników poczty na podstawie ich zwyczajów mailowych.

Nowa funkcja pojawiła się na niektórych kontach już wczoraj, ale rzecznik Google potwierdził, że będzie ona miała zasięg globalny. Na stronie pomocy można dowiedzieć się więcej o szczegółach projektu.

Google twierdzi, że zawiadomienie będzie przesyłane użytkownikom stopniowo w ciągu następnych kilku dni, ale nowe spersonalizowane reklamy nie zostaną uruchomione jeszcze przez miesiąc. W międzyczasie użytkownicy będą mogli zrezygnować z nowej funkcji poprzez panel ustawień w poczcie Gmail (ustawienie domyślne jest takie, że wyraża się zgodę na nowy typ reklam).

Dotychczas Gmail używał automatycznego systemu zbliżonego do AdSense, który sprawdzał kluczowe słowa w wiadomościach i próbował umieścić odpowiednią reklamę w pasku bocznym. Teraz Gmail uczyć się będzie nawyków klientów poczty, co oznacza wyświetlanie reklam niekoniecznie związanych z czytanym mailem ale bardziej powiązanych z zainteresowaniami danej osoby.

System stworzony przez Google używać będzie sygnałów podobnych do tych wykorzystywanych przez Priority Inbox, który jest automatycznym systemem wprowadzonym zeszłego września próbującym selekcjonować maile pod kątem ich ważności (biorąc pod uwagę to kto wysłał wiadomość, czy odbiorca przeczytał maila czy oraz jakie słowa klucze pojawiające się w treści wiadomości).

Dzięki nowej funkcji Google ma szansę zmniejszyć ilość reklam pokazywanych klientom poczty Gmail o jedną trzecią. Co więcej są plany, by użyć jej komercyjnie i powiązać z ofertami i kuponami do wykorzystania przez użytkownika w jego okolicy (podobnie jak robi to np. Groupon).

Opracowanie: Olamus
Na podstawie: techcrunch.com
Źródło: OSnews


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.