Google bez wiedzy użytkowników instaluje aplikacje śledzące COVID

Opublikowano: 23.06.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2850

Amerykanie w stanie Massachusetts posiadający telefony z systemem Android oskarżyli Google o automatyczne instalowanie aplikacji śledzącej COVID-19 bez zgody użytkownika. Ludzie zgłaszali, że aplikacja „MassNotify” pojawiła się na ich telefonach w tajemniczy sposób, bez włączenia tej funkcji. Aplikacja śledzi ruchy ludzi i wysyła powiadomienia o możliwym narażeniu na COVID-19.

https://www.youtube.com/watch?v=-tMRUIN8P8U

Pisząc w sekcji recenzji sklepu z aplikacjami „Google Play”, jeden użytkownik zauważył, że aplikacja została „Automatycznie instalowana bez zgody. Nie ma ikony, nie ma sposobu, aby to otworzyć i zobaczyć, co w ogóle robi, co jest ogromną czerwoną flagą… Myślę, że to oprogramowanie szpiegujące, phishing jako DPH (Departament Zdrowia Publicznego)”. Inny napisał: „Instalacja wymuszona bez autoryzacji lub zatwierdzenia. Aplikacja jest ukryta na urządzeniu, aby zapobiec odinstalowaniu. Nadmierne zaangażowanie rządu i współudział korporacji nigdy nie powinny być tolerowane”.

Inna osoba opisała aplikację jako „nieetyczne naruszenie prywatności i przymusowe przywłaszczenie mienia osobistego”, dodając: „Stopień, w jakim moje dane są gromadzone lub rozpowszechniane za jej pośrednictwem, nie został ujawniony ani w aktywnej, ani nieaktywnej formie… Mogę tylko podsumować i ostrzec innych, że ujawnia swoje miejsce pobytu i kontakty bez pozwolenia”.

https://www.youtube.com/watch?v=oM7tbMW5aSc

Inni zgłaszali, że automatycznie instalowana wersja „MassNotify” w rzeczywistości nie ma ikony aplikacji ani interfejsu statystyk zdrowia publicznego i pojawia się tylko w ustawieniach systemu telefonu pod tytułem „Massachusetts Department of Heath”.

W najlepszym razie wdrożenie można opisać jako dziwną, a w najgorszym przerażającą próbę potajemnego śledzenia ruchów zwykłych Amerykanów.

Jak już wcześniej zauważyliśmy, aplikacje śledzące COVID-19 są wykorzystywane przez państwo w Chinach jako pretekst do zwiększenia nadzoru, w połączeniu z systemem kredytu społecznego. Istnieją oznaki, że ten system jest przyjmowany przez zachodnie rządy jako metoda dalszej kontroli nad populacją.

Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Cosmo 23.06.2021 21:59

  A kto kazał kupować telefon z androidem? Jest przecież multum innych systemów. Np: Iphone,…..

  i w sumie tyle. Oba z USA. Cóż, taka cena posiadania “smart” fona.

 2. Radek 24.06.2021 06:54

  Można sobie kupić telefon z Linuxem. Np. Pine Phone albo Purism.

 3. Stanlley 24.06.2021 09:47

  Hmmm a może huawei z chińskim systemem? No ja wiem że też może śledzić – ale co im po takich danych z kraju niewiedomogdzie? Usraelcom się natomiast bardzo przydają bo przecież mamy pełno ich firm u siebie – to będą nas ssać jak dziki!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.