Goldman Sachs zakończył przejęcie Europy

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 621

“Niespodzianka”, Kanadyjczyk Mark Carney został mianowany na gubernatora Banku Anglii BoE. Oznacza to, iż uczestnik spotkania Grupy Bilderberg 2012 zakończy wirtualną dominację Goldman Sachs nad wszystkimi głównymi gospodarkami Europy. Powołanie Carneya jest szokiem dla wielu, którzy oczekiwali, iż obecny zastępca gubernatora Banku Anglii, Paul Tucker dostanie zielone światło. Dla nas nie jest to zaskoczeniem zważywszy, że w kwietniu przewidzieliśmy, że Carney będzie rekrutowany na to stanowisko.

Carney to weteran Goldman Sachs (pracował dla GS 13 lat), który był zaangażowany w rosyjski kryzys finansowy 1998 roku, w którym Goldman doradzał Rosji jednocześnie obstawiając przeciwko jej zdolności spłaty zadłużenia.

Powołanie Carneya odbywa się zaledwie sześć miesięcy po tym, jak wziął udział w konferencji Grupy Bilderberg 2012 w Chantilly, Wirginia, corocznym zjeździe ponad stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie, którzy rutynowo wykorzystują swój status dla mianowania wpływowych osób. Gazeta “The Guardian” podaje, że Carney jest “w dużej mierze nieznany poza kręgami banków centralnych i organami nadzoru finansowego,” dlatego właśnie jego nominacja była zaskoczeniem dla wielu, w tym Malcolma Barra z JP Morgan, który uważał iż Paul Tucker będzie wybrany na szefa BoE. Status Carneya jako cudzoziemca jest wymieniany jako jedna z przyczyn szoku, ale będąc Kanadyjczykiem jest on przecież “poddanym” Królowej Anglii, która potwierdziła jego nominację po tym, jak zarekomendował go Prezes Rady Ministrów David Cameron.

Obecność Carneya na tegorocznym spotkaniu Grupy Bilderberg niewątpliwie pomogła mu przypodobać się światowym elitom, zapewniając stanowisko gubernatora BoE, podobnie jak pomogła innym osobom w drodze na wyższe urzędy, takim jak Herman Van Rompuy, który został wybrany na przewodniczącego Unii Europejskiej zaledwie kilka dni po tym, jak wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg.

Awans Carneya na szefa BoE reprezentuje także ostatnią część układanki w której Goldman Sachs chce kontrolować praktycznie wszystkie ważniejsze gospodarki na całym kontynencie europejskim.

Jak zamieszczona poniżej grafika ilustruje, że gospodarka Francji, Irlandii, Niemiec i Belgii jest również kontrolowana przez osoby mające bezpośredni związek z Goldman Sachs. Międzynarodowy gigant bankowy, notoryczny w swojej korupcji i nielegalnym obrocie papierami wartościowymi, ma teraz ogromny wpływ na praktycznie wszystkie ważniejsze gospodarki zachodnie.

W zeszłym roku, były komisarz UE Mario Monti został wybrany, aby zastąpić Silvio Berlusconiego, demokratycznie wybranego premiera Włoch. Monti jest międzynarodowym doradcą Goldman Sachs, przewodniczącym Europejskiej Komisji Trójstronnej Davida Rockefellera jak również wiodącym członkiem Grupy Bilderberg. “To jest banda kryminalistów, którzy przynieśli nam tę finansową katastrofę. To jest jak wzywać podpalaczy do ugaszenia pożaru “, pisał Alessandro Sallusti, redaktor Il Giornale.

Podobnie, gdy premier Grecji George Papandreu odważył się zasugerować, iż mieszkańcom Grecji wolno wypowiedzieć swoje zdanie w referendum, w ciągu kilku dni został odsunięty i zastąpiony przez Lucasa Papademosa, byłego wiceprezesa EBC, profesora Harvardu i byłego starszego ekonomistę w Bostońskiej Rezerwie Federalnej. Papademos kierował bankiem centralnym Grecji, podczas gdy nadzorował umowy derywatowe z Goldman Sachs, które pozwoliły Grecji ukryć prawdziwy rozmiar jej ogromnego długu, co doprowadziło do kryzysu zadłużenia w Europie.

Papademos i Monti zostali mianowani jako niewybieralni liderzy ze względu na jeden powód, iż “nie są bezpośrednio odpowiedzialni wobec społeczeństwa”, zauważył dziennikarz Time Magazine Stephen Faris, ponownie ilustrując zasadniczo dyktatorski i niedemokratyczny fundament całej Unii Europejskiej. Niedługo potem, Mario Draghi – były wiceprezes Goldman Sachs International – został mianowany na prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

Sekretarzem Skarbu USA na początku zapaści finansowej 2008 roku był Hank Paulson, były prezes Goldman Sachs. Kiedy Paulson został zastąpiony przez Tima Geithera, Mark Patterson lobbysta Goldman Sachs został zatrudniony jako jego główny doradca. Obecny prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein odwiedził Biały Dom 10 razy. Goldman Sachs wydał również najwięcej pieniędzy pomagając Barackowi Obamie w wyborach 2008 roku.

Strona Zero Hedge, która również przewidziała, że Carney zabezpieczy dla siebie pozycję w Banku Anglii, stwierdza dziś, że “Wszystko co wystarczy sobie uświadomić, i pamiętać, w kontekście rozgrywających się światowych wydarzeń to jedna prosta zasada: Goldman SACHS nimi rządzi. Wszystko inne jest drugorzędne.”

Autor: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. davidoski 02.12.2012 13:18

    Nie zapominajmy, że ci ludzie są jedynie zatrudnieni przez banki do pełnienia owych funkcji. Prawdziwą władzę dzierżą właściciele tych banków. A kto jest właścicielem? Obecnie to już chyba staje się pytanie retoryczne.

  2. davidoski 03.12.2012 04:40
  3. edek 05.12.2012 07:46

    Bo coś nie tak z twoimi myślami…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.