Gołąb siedział w więzieniu za szpiegostwo

Opublikowano: 01.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 804

Policja w Indiach zwolniła spod straży pakistańskiego gołębia podejrzewanego o szpiegostwo. Ptak przeleciał przez sporną granicę między dwoma krajami, co Indie ostatecznie uznały za próbę szpiegostwa – pisze „Toronto Sun”. Gołąb został aresztowany w październiku 2016 roku.

Podczas badania „zatrzymanego” policja nie znalazła niczego podejrzanego. Jak poinformowano, gołąb pierwotnie należał do pakistańskiego rybaka. Nie wiadomo jednak, w jakim kierunku został wypuszczony i czy wrócił do właściciela. „To tylko niewinny ptak” – zapewnia właściciel gołębia Habibullah. Wezwał obywateli Indii, by zwrócili mu ptaka i nie przekazywali go policji.

Obawy Hindusów wzbudził numer na nodze gołębia. Stwierdzono, że to tajny kod przeznaczony dla bojowników działających na spornym terytorium. Habibullah twierdzi, że ptak uczestniczył w popularnych wśród lokalnych mieszkańców zawodach gołębiarzy, a numer na jego nodze to numer telefonu właściciela.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

No cóż. Używa się zwierząt z wbudowanymi kamerkami, mikrofonami itd. Dlatego pewnie go badali. Ale jak to zwykle w Indiach trwało to trochę….