„Godzinę policyjną” nazwano „zakazem przemieszczania się”

Opublikowano: 29.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2251

Czy w Sylwestra można wyjść z domu i co z ewentualnymi mandatami? Jak informuje Komenda Główna Policji, decyzję o ukaraniu każdy funkcjonariusz będzie podejmował indywidualnie.

TVN zwrócił się do KGP z prośbą o komentarz ws. sylwestrowego zakazu przemieszczania się i ewentualnych mandatów. KGP przekazała portalowi jedynie oświadczenie nagrane przez sierż. szt. Mariusza Kurczyka.

„Policjanci każdorazowo, w przypadku podejmowania przez siebie interwencji wobec sprawców wykroczeń, w sposób indywidualny podchodzą do tego typu sytuacji i sami podejmują decyzję o sposobie ich zakończenia” – mówi Kurczyk na nagraniu. „To może być pouczenie, to może być nałożony mandat karny, a w szczególnych przypadkach policjanci mogą skierować wniosek do sądu o ukaranie” – dodaje.

W niedzielę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał, że formalnie godzina policyjna nie zostaje wprowadzona. Premier tłumaczył, że aby ją wprowadzić, potrzeba stanu wyjątkowego.

Od poniedziałku 28 grudnia w Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Szereg obostrzeń ograniczy pracę sklepów, galerii handlowych, restauracji i punktów usługowych. Zamknięte zostaną baseny, siłownie, kluby fitness i szereg innych punktów rozrywkowych. Nowe ograniczenia będą obowiązywać do 17 stycznia. Jednym z obostrzeń miało być wprowadzenie godziny policyjnej w Sylwestra między godz. 19.00 a 6.00.

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zakaz przemieszczania się to to samo co godzina policyjna, ale obowiązująca 24 godziny na dobę. Zakaz przemieszczania się również jest niezgodny z Konstytucją RP, gdyż nie wprowadzono stanu wyjątkowego. Rząd pozoruje propagandowo legalne działania, ale w praktyce krętaczy, ordynarnie kłamie i bezczelnie łamie prawo. Niestety, kontroluje prokuraturę i policję, dlatego praktycznie jest bezkarny i nietykalny.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 10 , średnia ocena wartości wpisu: 4,10 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Komzar 29.12.2020 15:24

  Czy ktoś tego nagrania wysłuchał do końca?
  Moriawiecki mówi wprost, że nie ma zakazu ale proszą o nie łażenie. To jest prośba a jako taka nie jest ograniczeniem prawnym.

 2. Quidam 30.12.2020 02:27

  “każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją.

  Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa.”

  – Mahatma Gandhi

 3. Admin WM 30.12.2020 08:08

  @Komzar

  Nieważne, co mówi Morawiecki, tylko co głosi treść rozporządzenia opublikowana w „Dzienniku Ustaw”, które nie zostało anulowane. Do kamer można każdą bzdurę powiedzieć, a liczą się opublikowane przepisy prawa. Słowa premiera nie mają mocy prawnej – formalnie godzina policyjna obowiązuje, bo jej nie odwołano w „Dzienniku Ustaw”, choć mogli to zrobić w 24 godziny publikując nowe rozporządzenie wypierające obecnie obowiązujące.

 4. Szwęda 30.12.2020 19:16

  Jakiekolwiek prawo uchwalane przez przestępców jest bezprawiem i nie ważne czy to będzie rozporządzenie, ustawa, czy konstytucja. Organa władzy jak np. policja, czy wojsko stoją teraz na straży BEZPRAWIA!

 5. Dawid 31.12.2020 10:29

  Ja zamierzam się przemieszczać, a jak mi któryś policjant będzie chciał dać mandat to nie przyjmuje i powiem, że to wstyd, że policjanci nie znają w ogóle prawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.