Godzina policyjna w Parajito przeciwko opętaniom!

Opublikowano: 28.11.2018 | Kategorie: Paranauka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Burmistrz kolumbijskiego miasta Parajito ogłosił wprowadzenie godziny policyjnej, podczas której nieletni w wieku poniżej 17 lat nie będą mogli samodzielnie przebywać w miejscach publicznych. Działanie ma na celu rzekomą ochronę młodzieży przed złymi duchami, rozprzestrzeniającymi się poprzez popularną aplikację WhatsApp.

Od początku zeszłego tygodnia władze Parajito odnotowały co najmniej 14 przypadków dziwnych zachowań nastolatków, takich jak m.in. groźby zeskakiwania z mostów, okaleczenia, drgawki, omdlenia czy niewyjaśnione zmiany w ich głosach. Podobnie jak większość młodych ludzi, wszystkie ofiary korzystały z popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp. W związku z tym pojawiły się pogłoski, że złe duchy, rozprzestrzeniają się przy pomocy aplikacji i są odpowiedzialne za nietypowe zachowania nastolatków.

Aby chronić młodzież przed wpływem tychże duchów, burmistrz Inocencio Perez zdecydował o wprowadzeniu godziny policyjnej, podczas której nieletni w wieku poniżej 17 lat, mogą opuścić swój dom tylko pod nadzorem rodziców lub prawnych opiekunów. Dopóki sytuacja nie wróci do normy, nastolatkom nie wolno samodzielnie wychodzić z domu od godziny 19 wieczorem do 5 rano. Natomiast rodzice, których dzieci podczas godziny policyjnej zostaną przyłapane na zewnątrz bez opiekunów, zapłacą za wysokie grzywny.

Burmistrz dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, iż jego decyzja nie spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony młodzieży, lecz zaznaczył, że robi to tylko po to, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Nadal nie tłumaczy to w jaki sposób ustanowienie godziny policyjnej ma pomóc w walce ze złymi duchami, które rzekomo kryją się w rzeczonej aplikacji. Najpewniej, władzom miasta chodzi o zminimalizowanie ryzyka faktycznego zranienia się młodzieży. I w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zadecydowali o uziemieniu wszystkich, jak leci. Z tym że nadal nie udziela nam to odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę wpływa na zachowanie nastolatków? Zwykłe dojrzewanie czy też coś ponadnaturalnego?

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: markusspiske (CC0)
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o