Na najlepsze uniwersytety trafiają głównie absolwenci elitarnych szkół

Opublikowano: 27.07.2011 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

WIELKA BRYTANIA. Według badania pozarządowej organizacji Sutton Trust organizacji walczącej o równy dostęp do edukacji pięć najlepszych szkół średnich w kraju wysłało do najlepszych uniwersytetów w Oxford i Cambridge więcej wychowanków niż 2000 pozostałych szkół.

Elitarne, prywatne szkoły Eton, Westminster, St’Pauls Boys, St’Pauls Girls i Hills Road Sixth Form College wysłały w latach 2007-2009 do Oxford i Cambridge 946 przyszłych studentów. Pozostałe 2000 szkół wysłało do Oxford i Cambridge tylko 927 wychowanków.

Wg BBC wiele z wymienionych 2000 szkół nie wysłało w badanym okresie żadnego absolwenta do Oxford i Cambridge.

Badanie ukazało, że uczniowie państwowych szkół nawet jeśli osiągają wyniki identyczne jak uczniowie szkół prywatnych mają mniejsze szanse na dostanie się na najlepsze uczelnie w kraju.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. osanna 27.07.2011 17:17

    Bo w dwóch różnych szkołach ocena ocenie nierówna. Do porównań powinna służyć matura.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.