Głosowanie w Szwecji jak klan przykazał

Opublikowano: 13.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 603

Szwedzka partia Moderaterna w mieście Filipstad złożyła doniesienie o możliwości popełnienia oszustwa wyborczego w niedzielę 9 września, kiedy wyszło na jaw, że mężczyźni imigranci decydowali, na jaką partię mają głosować kobiety.

Niedzielne głosowanie w dzielnicy Rinkeby w Sztokholmie

Szef partii Moderaterna w Filipstad Ulf Söhrman próbował w weekend wysłać zawiadomienie na adres e-mailowy państwowej komisji wyborczej (Valmyndigheten), ale ponieważ strona internetowa komisji od dłuższego czasu nie działa, nie jest pewien, czy zawiadomienie w ogóle dotarło.

– Tylko w ten jeden jedyny weekend mają obowiązek porządnie wykonywać swoje zadania, ale tak nie było – mówi rozżalony Ulf Söhrman portalowi „Nyheter Idag”.

Söhrman chce, żeby komisja przyjrzała się wielu słabym punktom organizacji wyborów, uniemożliwiającym anonimowe głosowanie. Okazało się bowiem, że mężczyźni o pochodzeniu imigranckim decydowali, na jaką partię mają głosować towarzyszące im kobiety. „Klanowa mentalność ingeruje tym samym w wybory”, napisano na facebookowym profilu partii Moderaterna w Filipstad.

– To jest powszechne zjawisko, że kobietom imigrantkom zawsze na wyborach towarzyszą mężczyźni, mówiący im jak mają głosować, – twierdzi Ulf Söhrman, którego żona jest członkiem lokalnej komisji wyborczej i wielokrotnie widziała to na własne oczy. W niektórych przypadkach komisje podejmowały interwencję wobec mężczyzn, ale ci w ogóle się tym nie przejmowali.

– Jest takie ryzyko, że jeśli w komisjach jest wiele kobiet, mężczyźni imigranci w ogóle nie zwracają uwagi na to, co one mówią. Taki jest ich sposób myślenia. Sterują zachowaniem swoich kobiet i mają gdzieś to, co mówią do nich kobiety z komisji wyborczej.

We wpisie na Facebooku partia Moderaterna w Filipstad opisuje też przypadek, kiedy jedna osoba wykrzykiwała nazwę konkretnej partii w lokalu wyborczym, tak jakby chciała podpowiedzieć większej grupie osób, jak mają głosować. Ta partia dostała w Filipstad najwięcej głosów, mówi Ulf Söhrman.

Zwycięską partią w wyborach w Filipstad okazała się partia socjaldemokratyczna, na którą głosowało 43,2 procent uprawnionych do głosowania.

Karty do głosowania

Sposób organizowania wyborów w Szwecji jest krytykowany za brak anonimowości. Karty do głosowania na poszczególne partie pobiera się przed wejściem za zasłonę ze stojącej przed komisją odsłoniętej skrzyni z przegródkami, tak więc członkowie komisji i wszystkie osoby stojące obok widzą, którą kartę wybiera głosujący.

Autorstwo: Rolka
Na podstawie: Document.no
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 13.09.2018 14:22

    Na zdjęciu pewnie pracuś z Somalii.

  2. kuralol 13.09.2018 15:25

    Szwecja za bardzo poszła do przodu w duchowości i społecznym porządku, więc dla zachowania równowagi została obciążona patologią najgorszą z możliwych. Przypatrzcie się zdjęciu i pokażcie szweda …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.