Głód w USA? Wielu nowojorczyków nie stać na jedzenie

Opublikowano: 22.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2051

Efektem ubocznym spowolnienia gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa jest brak bezpieczeństwa żywnościowego i mieszkaniowego milionów ludzi w jednym z najgęściej zaludnionych regionów Stanów Zjednoczonych.

Z powodu trwałej utraty pracy wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji; niektórzy biedni pracujący mogą nigdy nie wyzdrowieć, podczas gdy inni mogą potrzebować lat.

Teraz problem staje się coraz bardziej powszechny. Według FOX 5 NY co najmniej milion nowojorczyków może doświadczyć lub wkrótce doświadczy braku bezpieczeństwa żywnościowego.

Alexander Rapaport, dyrektor wykonawczy sieci kuchni zup w Masbia, powiedział: „Mieliśmy już wcześniej do czynienia z katastrofami, ale nic nie jest nawet bliskie temu, co dzieje się teraz”. Odnosi się on szczególnie do długich kolejek prowadzących do banków żywności w całym mieście.

Rapaport powiedział, że popyt na darmowe posiłki wzrósł o 500%. W oddzielnym raporcie NYT szacuje, że liczba głodnych nowojorczyków może wzrosnąć o 1,5 miliona.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MrMruczek 22.10.2020 16:39

  Może nadszedł czas złapać za widły…?

 2. Szwęda 22.10.2020 18:30

  Irfy,
  Większość osób z dużą otyłością, które zaczną rodzaj głodówki albo dietę roślinną nisko energetyczną i niskobiałkową, jest narażona na bardzo poważne powikłania związane ze zbyt szybkim uwalnianiem się do organizmu ogromnej ilości toksyn, które znajdują się w pokładach tłuszczu w ich organizmach.
  Z drugiej strony nie wierzę w ten “brak bezpieczeństwa żywnościowego” w USA i wygląda to raczej na jakieś gierki propagandowo-polityczne.

 3. radical3dom 23.10.2020 12:08

  Hlodomor w USA uuu, doczekali sie komuszki, w Polsce miesiąc później!!kupować swiniaki w zamrażarki kartofle itd, “władze schowaja żywność żeby dopreowadzić do głodu”- S. Kraszennikow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.