Glapiński znów jednym z najgorszych bankierów centralnych

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1285

Prezes Narodowego Banku Polski Adam Glapiński, podobnie jak w poprzednich latach, okazał się jednym z najniżej ocenianych szefów banków centralnych Europy w 2022 roku – wynika z rankingu przygotowanego przez „Global Finance”.

W opublikowanym rankingu prezes NBP otrzymał notę C, czyli odpowiednik trói. „W ubiegłym roku Glapiński odrzucał obawy o inflację, pozostając gołębiem, mimo że inne banki centralne zaczęły podnosić stopy procentowe na długo przed złowieszczymi prognozami inflacji” — wyjaśniają analitycy „Global Finance”. Dodają, że polski bank centralny „w ostatnich systematycznie podnosił stopę referencyjną”, ale „wygląda na to, że Glapiński będzie musiał zrobić więcej” z powodu dalszego przyspieszenia inflacji.

Spośród europejskich bankierów centralnych niższą ocenę (D) otrzymali jedynie Pavel Kallaur z Białorusi oraz Şahap Kavcıoğlu z Turcji. Z kolei, najwyższą notę A otrzymał szef Ludowego Banku Chin.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. elroman 07.10.2022 18:02

    Adam nic na to nie poradzi, jest sterowany morawieckim i spółką, stopy nie zostały podniesione, bo trzeba jeszcze ludzi trzymających lokaty oskubać. Lud to ciemność która wszystko wybaczy ciemieżcom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.