Gladio – strategia napięcia

Opublikowano: 16.04.2019 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Gladio – strategia napięcia

Liczba wyświetleń: 807

Fragment filmu “Counter-Inteligence”, która przedstawia powstanie tajnych armii NATO w Europie Zachodniej, tak zwanych “stay behind armies”, co można by przetłumaczyć jako “armie tyłowe”, które były pierwotnie przeznaczone do walki z sowietami w czasie ich ewentualnej inwazji na Europę Zachodnią. Nie były to typowe wojska przeznaczone do otwartej walki ale bardziej paramilitarne grupy, których styl walki był niejawny, partyzancki. Te tajne komórki, miały za zadnie nękać wrogie armie na swoim rodzimym terenie oraz zapewniać łączność z głównymi siłami NATO. Początkowo tak właśnie one działy a raczej przygotowywały się do takich zadań. W latach 1960. Zachód już wiedział, że Sowieci nie zaatakują Europy. Jednocześnie w tym samym czasie partie lewicowe zaczynały zyskiwać na znaczeniu w krajach zachodnich, co zaczynało martwić USA, jako ewentualne niebezpieczeństwo mogące zagrozić ich wpływom. Posiadając tajną sieć komórek militarnych w niemal każdym kraju po zachodniej stronie żelaznej kurtyny, będących od dawna wyszkolonymi i gotowymi do działania, główni decydenci NATO czyli twardogłowi z USA długo się nie zastanawiali. I to był czas w którym te tajne armie mające chronić obywateli własnych krajów, zwróciły się przeciwko nim, chroniąc wpływy amerykańskie. Nastąpiły lata terroru, gdzie główną taktyką tych formacji, były ataki fałszywej flagi.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.