Gigantyczny Jan Paweł II popatrzy na krzyż na Giewoncie?

Opublikowano: 23.11.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1515

Na pomysł upamiętnienia papieża Polaka wpadli radni z Kościeliska na Podhalu. Zaproponowano wzniesienie pomnika rozmiarem dorównującego Jezusowi z Rio de Janeiro.

Autorem pomysłu jest radny Narcyz Sadłoń. Według radnych Kościeliska położonego niedaleko Zakopanego gmina powinna mieć swój znak rozpoznawczy i inwestować nie tylko w budynki, ale i w symbole. Pomnik Jana Pawła II miałby stanąć na Butorowym Wierchu, szczycie w paśmie Gubałówki, i rozmiarem dorównywać słynnej figurze Jezusa z Rio de Janeiro.

Według autora pomysłu miejsce planowanego pomnika jest nieprzypadkowe: wszystko jest przemyślane, nieopodal w 1997 roku przejeżdżał papież Jan Paweł II. Figura miałaby stanąć naprzeciwko krzyża na Giewoncie, tak by papież „patrzył” na krucyfiks. – W dole znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, czyli wotum wdzięczności za uratowanie św. Jana Pawła II – mówi Sadłoń w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Wewnątrz pomnika natomiast miałoby się mieścić muzeum związane z obecnością papieża Polaka na Podhalu, a także punkt widokowy.

Wójt Kościeliska jest przeciwny pomysłowi. Podkreśla, że Jan Paweł II za życia jasno odniósł się do stawiania pomników. „Pomysł, by wykorzystać osobę świętego Jana Pawła II do celów turystycznych i promocyjnych wydaje mi się niestosowny. Jedna z najsłynniejszych wypowiedzi papieża Polaka to: nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi” – zaznaczył wójt Kościeliska Roman Krupa w wiadomości przesłanej „Gazecie Wyborczej”.

Zdjęcie: Dennis Jarvis (CC BY-SA 2.0)
Na podstawie: Wyborcza.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. polach 23.11.2019 10:21

    JPII ma tyle już pomników tablic itp że darowali by sobie kolejny, są mało kreatywni…

  2. radical3dom 23.11.2019 20:23

    Rozumiem że wszyscy ludzie ktorzy żyli przed wprowadzeniem chrześcijaństwa na świecie poszli do piekła.

  3. radical3dom 23.11.2019 20:24

    aa dodam nachalne usilne szukanie cudow po kilku latach zaowocowalo uzdowieniem zakonnicy i beatyfikacja Jaśka podróżniczka

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.