Gigantyczny Jan Paweł II popatrzy na krzyż na Giewoncie?

Opublikowano: 23.11.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 883

Na pomysł upamiętnienia papieża Polaka wpadli radni z Kościeliska na Podhalu. Zaproponowano wzniesienie pomnika rozmiarem dorównującego Jezusowi z Rio de Janeiro.

Autorem pomysłu jest radny Narcyz Sadłoń. Według radnych Kościeliska położonego niedaleko Zakopanego gmina powinna mieć swój znak rozpoznawczy i inwestować nie tylko w budynki, ale i w symbole. Pomnik Jana Pawła II miałby stanąć na Butorowym Wierchu, szczycie w paśmie Gubałówki, i rozmiarem dorównywać słynnej figurze Jezusa z Rio de Janeiro.

Według autora pomysłu miejsce planowanego pomnika jest nieprzypadkowe: wszystko jest przemyślane, nieopodal w 1997 roku przejeżdżał papież Jan Paweł II. Figura miałaby stanąć naprzeciwko krzyża na Giewoncie, tak by papież „patrzył” na krucyfiks. – W dole znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, czyli wotum wdzięczności za uratowanie św. Jana Pawła II – mówi Sadłoń w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Wewnątrz pomnika natomiast miałoby się mieścić muzeum związane z obecnością papieża Polaka na Podhalu, a także punkt widokowy.

Wójt Kościeliska jest przeciwny pomysłowi. Podkreśla, że Jan Paweł II za życia jasno odniósł się do stawiania pomników. „Pomysł, by wykorzystać osobę świętego Jana Pawła II do celów turystycznych i promocyjnych wydaje mi się niestosowny. Jedna z najsłynniejszych wypowiedzi papieża Polaka to: nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi” – zaznaczył wójt Kościeliska Roman Krupa w wiadomości przesłanej „Gazecie Wyborczej”.

Zdjęcie: Dennis Jarvis (CC BY-SA 2.0)
Na podstawie: Wyborcza.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

JPII ma tyle już pomników tablic itp że darowali by sobie kolejny, są mało kreatywni…

Hugo
Gość
Hugo

To kolejny dowód na to, że głupoty nadal nie brakuje….ale stanowcza większość robi to z głupoty a stanowcza mniejszość z obłudy i wyrafinowania

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Rozumiem że wszyscy ludzie ktorzy żyli przed wprowadzeniem chrześcijaństwa na świecie poszli do piekła.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

aa dodam nachalne usilne szukanie cudow po kilku latach zaowocowalo uzdowieniem zakonnicy i beatyfikacja Jaśka podróżniczka